Nie jest tak trudno po prostu schudnąć, jak schudnąć bez szkody dla zdrowia. Współczesne diety newfangled są w wielu przypadkach niezrównoważone, a jeśli są obserwowane, organizm cierpi z powodu nadmiaru niektórych substancji i składników oraz braku innych. Wpływa to niekorzystnie na pracę narządów wewnętrznych i dobre samopoczucie.

Jak schudnąć bez szkody dla organizmu?

Na początek trzeba nauczyć się prostej prawdy: nie można szybko schudnąć bez szkody dla zdrowia, zwłaszcza jeśli jest to masa większa niż 3-4 kg. Nienaturalne jest, że organizm traci ponad 0,8-1 kg na tydzień, co oznacza, że ​​jeśli schudniesz więcej niż 3-4 kg na miesiąc - utrzymujesz swoje ciało w stresie, co z pewnością wpłynie na twój wygląd i zdrowie.

W związku z tym absolutnie każda dieta, która proponuje ograniczenie na tydzień lub 10 dni, aby stracić 5 kg w tym czasie, jest bezużyteczna w użyciu, ponieważ nie będzie możliwe schudnięcie bez szkody dla niej, a tkanka tłuszczowa nigdzie nie zajdzie w tak krótkim czasie. Utrata wagi spowoduje pusty żołądek i jelita, a także usunięcie nadmiaru płynu - co, jak rozumiesz, w żaden sposób nie jest sposobem na utratę wagi bez powrotu.

Sam mechanizm, jak schudnąć bezpiecznie wygląda tak. Każda osoba potrzebuje określonej ilości kalorii dla swoich ważnych funkcji - tę liczbę można obliczyć. Zaleca się zmniejszyć zużycie kalorii o 200-300 jednostek dziennie i dodać sport, który również spala 200-300 kalorii. W ten sposób organizm otrzymuje deficyt 400-600 kalorii i zaczyna aktywnie wydatkować zgromadzone wcześniej złogi tłuszczowe, aby wypełnić lukę. W rezultacie uda Ci się schudnąć bez problemów ze swoim zdrowiem.

Jak bez wysiłku schudnąć?

Niestety, bezwysiłkowo można tylko przybrać na wadze i uzyskać cellulit. Istota pozbycia się nadwagi wiąże się z pewnymi ograniczeniami i działaniami.

W oparciu o powyższy mechanizm utraty wagi łatwo zrozumieć, że jedynym sposobem na zrzucenie wagi bez wysiłku fizycznego jest zredukowanie zwyczajowego spożycia kalorii o 400-600 jednostek naraz. Jednak organizm cierpi znacznie gorzej. Ponadto trudno jest nazwać to odchudzaniem bez wysiłku: aby schudnąć w ten sposób, konieczne jest zapisywanie wszystkich kalorii spożywanych codziennie i upewnienie się, że ich liczba nie jest już potrzebna.

Na pytanie, czy możesz schudnąć bez diety, odpowiedź jest jednoznaczna - tak, możesz, pod warunkiem, że zmienisz sam system zasilania. Teraz słowo "dieta" oznacza krótkie ograniczenie w żywności, które daje szybkie rezultaty. A system zasilania jest wygodnym systemem dla ciała, które można utrzymać przez całe życie, przy zachowaniu pożądanej wagi. To jedzenie szybko staje się nawykiem, co oznacza, że ​​możesz schudnąć bez większego wysiłku.

Schudnąć bez diety i sportu: systemy żywienia

Obecnie opracowano wiele systemów żywieniowych, począwszy od wegetarianizmu, surowej żywności i kończąc na dobrym starym dobrym odżywianiu. Na tym drugim skupimy naszą uwagę, ponieważ dla nowoczesnego człowieka jest to najbardziej wygodne. Podstawowe zasady prawidłowego żywienia:

schudnąć bez diety i sportu
  1. Odżywianie 3-5 razy dziennie, nie za duże porcje.
  2. Jedzenie wyklucza ciężkie jedzenie: tłuste, smażone, zbyt ostre lub ostre.
  3. Ostatni posiłek - nie później niż 2-3 godziny przed snem.
  4. Potrawy łączące produkty mączne z mięsem, jeśli to możliwe, są wykluczone: pelmeni, makaron w stylu flotowym, belyashi, kanapki z kiełbasą.
  5. Ogranicza się wykorzystanie produktów nienaturalnych, półproduktów i fast foodów (w tym kiełbasy, kiełbasy, konserwy, wszelkie produkty z dodatkiem barwników i środków aromatyzujących oraz konserwanty).

Utrata wagi przy prawidłowym żywieniu jest powolna, ale pomaga pozbyć się złogów tłuszczu na dobre.