Oczywiście, to jedna rzecz, jeśli nie chcemy od czasu do czasu zepsuć się czekoladą lub ciastem, a zupełnie inaczej, kiedy chcemy je konsumować codziennie w ogromnych ilościach. Dlaczego więc tak naprawdę zawsze chcemy słodyczy z jedzeniem i po jedzeniu, przed snem i po snu, a nawet w nocy? Powody mogą być różne, ale będziemy uważać za najbardziej powszechne i najbardziej prawdopodobne.

Dlaczego zawsze bardzo chcesz słodycze?

Nie wiesz, dlaczego zawsze chcesz dużo słodyczy w określonych odstępach czasu, na przykład po obiedzie? Może to wskazywać na brak równowagi w żywieniu, może to być spowodowane nową dietą lub odwrotnie, niewłaściwą dietą - szybkim jedzeniem. Odpocznij, zdecyduj, że możesz żyć na szklance wody mineralnej i ogórku. A potem było niedorzeczne pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego, o smaku z bólem głowy. Więc ciało wyraża swój protest, potrzebuje glukozy. Przestań z niego kpić, zrównoważyć dietę.

Z niewłaściwym odżywianiem, kiedy jemy w biegu, wyciskamy wszelkiego rodzaju bezużyteczne napoje gazowane, organizm dostaje zbyt dużo węglowodanów. Uważając to za niebezpieczne dla siebie, pilnie przenosi węglowodany do tłuszczów, obniża poziom cukru we krwi, organizm ponownie uważa to za zagrożenie i wysyła sygnał do mózgu, w wyniku czego chcemy zjeść coś słodkiego.

Czasami chęć zjedzenia czegoś słodkiego pojawia się przed pójściem spać, po nim lub w nocy. W tym też nie ma nic strasznego. W ten sposób organizm stara się nadrobić niedobór glukozy we krwi, z winy której jest niewłaściwa dieta. Aby nie obudzić się w nocy i nie pobiec do lodówki, możesz wypić szklankę wody lub mleka na noc z dodatkiem łyżki miodu.

Jeśli chcesz słodki cały czas, zawsze i wszędzie, to może mówić o poważnym napięciu nerwowym, ciągłym stresie. Nie ma już diety, którą należy przejrzeć, i poradzić sobie z przyczyną tego stanu.

A pragnienie słodyczy może być spowodowane potrzebą aktywnej aktywności mózgu - pomaga w tym zwiększony poziom glukozy we krwi. Ale tylko takie pragnienie słodyczy powinno zdarzać się od czasu do czasu, a nie stale.

Ponadto, organizm może potrzebować słodyczy z brakiem glukozy z powodu chorób lub urazów, np. Wstrząsu mózgu lub osteochondrozy. Po prostu ogranicz spożycie słodyczy tutaj, nie możesz, tylko ból głowy będzie działał, musisz zrozumieć źródło takiego problemu.

Kolejna zależność od słodyczy może być również psychologiczna. Na przykład od dzieciństwa przyzwyczaiłeś się do spożywania małych rozczarowań cukierkami, a teraz, po otrzymaniu listu od przełożonych lub po złamaniu paznokcia, zaczynamy jeść ciasta z kilogramami, z przyzwyczajenia. Dlatego konieczne jest rozróżnienie między faktyczną potrzebą organizmu w słodkim i przyzwyczajenia. Potrzeba ignorowania jest niemożliwa, ale z nawykiem walki - ładna rzecz.

Dlaczego chcesz być słodka dla kobiet w ciąży?

Почему перед месячными хочется сладкого

Kobieta w ciąży może chcieć słodkiego z kilku powodów. Jednym z nich jest brak hormonu żeńskiego. W rezultacie nastroje spadają, a on chce odebrać coś słodkiego. I oczywiście, słodycze mogą zmiatać w ogromnych ilościach z powodu doświadczeń, zwyczaju chwytania słodyczy ze stresem.

Te powody są raczej nieszkodliwe, nie ma nic strasznego w tym pragnieniu słodyczy. Ale jest jeszcze jeden powód, ponieważ w czasie ciąży może pojawić się silne pragnienie słodyczy - są to choroby wewnętrzne. Takie choroby to cała grupa, ale ich konsekwencjom można zapobiec, jeśli nie zaniedbuje się wizyt u lekarza.

Dlaczego zawsze chcesz słodki przed miesiącem?

Chodzi o hormon estrogenu, a raczej jego brak. Jego poziom po owulacji gwałtownie maleje i do początku menstruacji znajduje się w jej najniższym punkcie. W braku estrogenu sprawia, że ​​kobieta nieszczęśliwa, często jest w złym humorze. Dlatego przed miesiącem staramy się jeść czekoladę.