Większość turystów i podróżników, którzy przybyli na południowe wybrzeże Półwyspu Krymskiego, zna cebulę jałowca i korzystne właściwości, dzięki którym jest obdarzona, docenia jej smak i cechy. Wielu przed odejściem nabywa swoje pakiety. Ale z dużej liczby cebuli na południowym wybrzeżu tylko dziesięć procent zasługuje na miano prawdziwego krymskiego.

Wartość i właściwości cebuli krymskiej

Rosnąca czerwona cebula jałowcowa nie jest łatwa, nawet w jej ojczyźnie, ponieważ jest bardzo wrażliwa na liczbę słonecznych dni w roku, temperaturę i wilgotność. Krymska cebula jest bardzo cenna nie tylko ze względu na różnorodność olejków, które dają niesamowite aromaty, ale także z soczystymi, wodnistymi łuskami, więc pola cebuli powinny być częściej nawadniane. Ta roślina warzywna dojrzewa dość długo. Aby całkowicie dojrzeć cebulki potrzeba około 5 miesięcy i to jest w sprzyjających warunkach!

Przydatne właściwości czerwonej cebuli krymskiej

Korzyści z czerwonej krymskiej cebuli są bezdyskusyjne. Ma dwa razy więcej przeciwutleniaczy niż inne odmiany. Z tego względu cebula ma silne działanie przeciwzapalne. Nawet w warzywach istnieje rodzaj siarki, która promuje produkcję cysteiny, co ma pozytywny wpływ na proces odchudzania i pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Jeśli od czasu do czasu użyjesz tej cebuli w żywności, zredukuje to zawartość cholesterol . Składniki cebuli jałtańskiej mają pozytywny wpływ na procesy w korze mózgowej i układzie nerwowym, dlatego warto używać go dla osób cierpiących na bezsenność i miażdżyca.

Poniżej znajduje się skład mineralny i witaminowy cebuli krymskiej.

Witaminy

korzystanie z krymskiej czerwonej cebuli

Elementy śledzenia

Właściwości cebuli krymskiej