Agrest to jagoda, która umiejętnie łączy w sobie zarówno korzystne właściwości, jak i smak. Nasi przodkowie jedli jagody agrestu wyłącznie w celach leczniczych. Nieco później agrest wykorzystano do produkcji wina, zastępując je winogronami, dlatego nazwano je winogronami północnymi. I oczywiście nie obyło się bez dżemu z agrestu, w tamtych czasach było to godne uwagi przysmak. Do dziś agrest jest nie mniej popyt, jest używany w farmakologii, kosmetologii i, oczywiście, w gotowaniu.

Ile kalorii w agrestu?

Bez wątpienia agrest będzie dla Ciebie niezbędnym pomocnikiem przy odchudzaniu. Agrest, kalorii który wynosi tylko 43 kcal na 100 g, korzystny przy malejącej wadze. Oczywiście, jego wartość kaloryczna zależy również od formy, w jakiej ją stosujesz, ponieważ niezależnie od liczby kalorii w agrestu, jedzenia babeczki lub ciasta z dodatkiem agrestu, wartość energetyczna automatycznie podwaja się, a nawet potraja.

Kiedyś rozcieńczaliśmy kwaśną jagodę cukrem, a na próżno agrest, mielony z cukrem, nie przynosi żadnej korzyści dla figury, ponieważ kaloryczna zawartość tego przysmaku jest świetna, a ponadto korzyść z takiej potrawy jest minimalna dla organizmu. Dokładniej mówiąc, przy porcji 100 g agrestu z 50 g (1,5 łyżki) cukru spożywanego, dostajemy około 200 kcal - to rodzaj przekąski.

Jednym z najczęstszych sposobów jedzenia agrest jest dżem. Od czasów starożytnych dżem agrestowy uważany był za królewski przysmak i przez wiele stuleci nie przestał nas zadowolić. Z kolei my, zachowując recepturę naszych przodków, umiejętnie uzupełniamy zwykły smak dżemu różnorodnymi składnikami, takimi jak pomarańcze, malina, orzechy włoskie i migdały. Niestety, dżem z agrestu jest nie tylko smaczny, jego zawartość kaloryczna wynosi około 4500 kcal na litr gotowego dżemu, kiedy agrest w czystej postaci zawiera tylko 430 kalorii na 1 kg. Ale za pomocą kilku łyżek dzień ogromnej szkody dla postaci, której nie powodujesz.

Sposoby spożywania agrestu

Z agrestu przygotować dżem, galaretkę, kisiel, dodać do różnych potraw i deserów. Istnieje wiele sposobów na przygotowanie agrestu, ale oczywiście użycie agrestu w świeżej formie jest bardziej przydatne niż jakiekolwiek inne. A poza tym niska zawartość kalorii cieszy duszę utraty wagi ...

Agrest to jagoda, która słynie z różnorodności. Różni się nie tylko kolorem, rozmiarem, kształtem, ale także smakiem. Istnieje około 50 gatunków agrestu, z których tylko 4 gatunki są dystrybuowane w Europie i Azji. Zgodnie z preferencjami smaku, możesz wybrać odmianę, którą lubisz, i jak widać, jest ich wiele.

Agrest promuje utratę wagi, nie tylko ze względu na niską zawartość kalorii, a ta kompozycja ma i właściwości. Agrest jest bogaty włókno , który promuje oczyszczanie jelit, usuwa toksyny, toksyny i sole metali ciężkich. Ma również działanie moczopędne i żółciopędne.

Agrest obniża poziom cukru we krwi i cholesterolu. Poza tym jest bardzo bogata w witaminy - A, B1, B2, B5, B6, C i E. Jest także kopalnią takich pierwiastków śladowych jak wapń, żelazo, jod, magnez, sód, chlor, mangan, fosfor i potas.

agrest kalorii

Istnieje wiele diet, w menu zawierającym agrest, są diety, których głównym produktem jest jagoda.

Aby uzyskać szybszy efekt, zaleca się, aby przejść na dietę, ale nie po tym, że po zapisaniu wyników, co więcej, bez zdobycia kolejnych dwóch lub trzech kilogramów. Jeśli zależy Ci na odpowiedniej utracie wagi, dieta dla ciebie nie wchodzi w grę, ale nadal przy takim układzie rzeczy agrest będzie cię bardziej niż kiedykolwiek. Odpowiednia i zbilansowana dieta umożliwia organizowanie dni postu na agrestie raz w tygodniu. Uwierz mi, wynik nie potrwa długo!