Antyczne tradycje i nowoczesny styl, niezmieniona moda na kimona i najnowsza technologia - wszystko to idzie w parze w nowoczesnym stylu Z Japonii . Nie, prawdopodobnie nie jedna osoba na świecie, która nigdy nie myślała o wizycie w tym niesamowitym kraju.

Dowiedzmy się, kiedy lepiej jest pojechać do Japonii, aby odpocząć lub wycieczki , biorąc pod uwagę jako punkt wyjścia ciekawe krajowe wakacje i warunki pogodowe. Dla wygody, lepiej podzielić wszystkie informacje według pór roku. Jest to konieczne w celu ustalenia, kiedy lepiej jest odwiedzić Japonię, aby nie siedzieć cały czas w pokoju hotelowym z powodu pogody lub nie żałować, że spóźniły się na kilka dni i straciły czas kwitnienia wiśni.

Zima

Pomimo tego, że zimowy czas w Japonii nie jest niezwykły, są miejsca, w których turyści odwiedzają tę niewygodną porę roku. Są to głównie północne regiony, gdzie stabilna pokrywa śnieżna została już ustanowiona na początku grudnia. Zbierz potrzebne walizki około połowy grudnia, aby złapać Japoński Nowy Rok w domu. Japończycy są bardzo interesujący z okazji tego święta. Należy jednak zadbać o rezerwację biletów i miejsc w hotelu z wyprzedzeniem - podczas dużych uroczystości można pozostać bez pracy.

Японская зима

Pomimo faktu, że wzrost w zimie na Mount Fuji jest zabronione, można się zrelaksować, kontemplując go w oknie hotelu lub na termicznych źródłach - onsen . A na początku lutego odbywa się coroczny festiwal Snow Festival Sapporo . Trwa cały tydzień i może stać się prawdziwą bajką, do której powinieneś odwiedzić Japonię zimą.

Термальные источники ЯпонииСнежный фестиваль в Японии

Wiosna

Czas przebudzenia przyrody jest najlepszy do zwiedzania kraju. Dlatego wypoczynek w Japonii w marcu-kwietniu jest bardzo popularny. Że z powodu tego, co ludzie ze wszystkich zakątków świata pędzą, by przyjechać na wiosnę do Japonii - to jest pora kwitnienia wiśni (japońska wiśnia). Miliardy małych kwiatów zmieniają ogrody i ulice miast w coś delikatnie różowego i zwiewnego. To niezwykłe zjawisko natury nazwano "khanami".

Ханами в Японии

Aby nie przegapić niesamowitego wzroku, który trwa tylko 8-10 dni, musisz dokładnie wiedzieć kiedy jechać do Japonii na wiśniowe kwiaty. Ze względu na to, że terytorium państwa jest podzielone na różne strefy klimatyczne, możliwe jest złowienie kwitnącego drzewa od stycznia do lutego w regionach południowych do maja w regionach północnych. Są wielbiciele podziwiania kwiatów, które migrują zza północy na południe po kwitnących drzewach.

Сакура в цвету

Turyści powinni wiedzieć, że pierwsze majowe dni w Japonii, a także u nas, są dni wolne. W tej chwili odbywa się wiele ciekawych świąt państwowych. Zobaczyć je na własne oczy to marzenie zatwardziałego podróżnika. Ale warto wiedzieć, że w tym czasie (w pierwszej dekadzie maja) ceny w hotele , kawiarnie i restauracje szybują w przestworzach. Najpiękniejsze kwiaty wiśni w Parki Ueno i Sumida w Tokio .

Цветение сакуры

Lato

Sezon plażowy w Japonii przypada na lato. Jednak mieszkańcy, którzy cenią arystokratyczną bladość skóry, nie są fanami rekreacji morskiej. Ale odwiedzający mogą spędzać czas na plaży. Każdy, kto kocha zajęcia na świeżym powietrzu, powinien udać się do archipelagu Ryukyu, gdzie zawsze jest ciepła woda i dobra pogoda. I dalej Wyspy Kerama możesz zobaczyć prawdziwe wieloryby.

Najbardziej luksusowe plaże w miasto Miyazaki , a ilekroć tu przyjedziesz, znajdziesz wyjątkowo czysty piasek i delikatne morze. Ale na wyspie Honsiu biały piasek przywieziony z dalekiej Australii. Wiedząc, kiedy mieć lepszy wypoczynek w Japonii na morzu, możesz kompetentnie zaplanować wakacje i uzyskać wiele pozytywnych.

Лето в ЯпонииПляжный отдых в Японии

Wszyscy wiedzą, że kraj słynie z tajfunów. W tej chwili Japonia jest pokryta ulewnymi deszczami, którym towarzyszy burzliwy wiatr, więc nie trzeba myśleć o żadnych planach zwiedzania. Kiedy zaczyna się pora deszczowa w Japonii? Nie chcę dostać się w miejsce plaży przy złej pogodzie: trwa od lipca do września, a czasem łapie i październik, zwłaszcza w regionach północnych.

Дожди в ЯпонииЯпонский сезон дождей

Pomimo tego, że lato w Japonii nie jest zbyt łaskawe dla mieszkańców (temperatura sięga + 39 ° C, a wilgotność wynosi 90%), są w nim także jego uroki. Pośród deszczów, gdy wilgotność powietrza podnosi się do maksimum, słynny sezon świetlików, czyli hotarugari, zaczyna się w Japonii. Miliardy małych robaków, świecących w ciemności przy wszystkich kolorach tęczy, szukają pary. Aby to zrobić, wykorzystują jarzenie fluorescencyjne o różnych widmach i różnych częstotliwościach migotania.

Japończycy deifikują te owady i chronią je z całej siły. Nie każdego dnia można je znaleźć w nocnym lesie. I tylko ci, którzy mają wielką siłę woli, uzbrojeni w kamerę, będą mogli śledzić ich pod osłoną nocy, aby uchwycić materiał podobny do mistycznego filmu.

Сезон светлячковСветлячки в японском лесу

Jesień

Sezon czerwonych klonów w Japonii nazywa się jesienią, kiedy zmieniają się klony, ubrane w szkarłatne stroje. Wszystkie kolory żółtego, pomarańczowego i czerwonego tańca w tym tańcu jesiennej natury. Aby zobaczyć taki cud, zwany momiji, możliwe jest od października. Pierwszy rumieniec opada na południe, płynnie przechodząc pałeczkę do środka, a następnie do północnych regionów. Najpiękniejsza jesień w Hiroszima , Tokio i Okayama .

Красные клены в ЯпонииСезон красных кленовЯпония осенью