Po urodzeniu dziecka stan hormonalny z czasem ulega poprawie, a cykl menstruacyjny osiąga swój zwykły rytm. Ze względu na indywidualną strukturę ciała każdej kobiety po porodzie, przywrócenie menstruacji występuje również na różne sposoby. W niektórych przypadkach cykl może nastroić w ciągu półtora miesiąca po porodzie, podczas gdy u innych kobiet w okresie rozrodczym okresy te mogą pojawić się dopiero po zakończeniu laktacji.

Miesiąc szybko po porodzie?

Po porodzie w "świeżo upieczonych" mumiach przez kolejne trzydzieści lub czterdzieści dni, śluzówka krwi uwalniana jest z pochwy, która jest powszechnie nazywana lochią w medycynie. Takie wydzieliny pojawiają się z powodu urazu ścian macicy. Na początku, po porodzie, zazwyczaj w pierwszym tygodniu, lochia jest przydzielana w dość dużych ilościach, stopniowo zmniejsza się i wkrótce całkowicie zanika. Zjawisko to przypomina menstruację, ale nie jest to.

Niemal każda mama po porodzie nie zaczyna myśleć o tym, kiedy pójdzie co miesiąc, ponieważ miesiączka kończy się natychmiast po porodzie. zapłodnienie komórki jajowej W czasie ciąży to irytujące krwawienie nie przeszkadza kobiecie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ dodatkowy dyskomfort, który powoduje miesiączkę, znika na długi czas.

Wydaje się, że cykl menstruacyjny nie jest w stanie prawidłowo nastroić się podczas laktacji z powodu prolaktyny - hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka. Ale zwykle wiele kobiet po urodzeniu miesiąca wraca, gdy zaczynają uczyć dziecko innego pokarmu, zmniejszając tym samym liczbę karmienia piersią. Z reguły karmienie niemowląt należy rozpoczynać w wieku od pięciu do sześciu miesięcy, a zatem okresy te mogą powracać po takim okresie.

Co decyduje o przywróceniu menstruacji po porodzie?

Istnieją czynniki, które mogą wpływać na wznowienie cyklu menstruacyjnego w okresie poporodowym:

 • obecność komplikacji w przewożeniu dziecka, a także podczas porodu;
 • choroby hormonalne kobiet i inne przewlekłe zaburzenia organizmu;
 • częstotliwość i czas trwania karmienie piersią .

  Charakter karmienia dziecka bezpośrednio wpływa na to, ile nie ma miesiączki po porodzie. W końcu, jeśli dziecko nie spożywa mleka matki, wtedy miesiączka jest skorygowana znacznie szybciej (około dwóch miesięcy), ponieważ nie ma przeszkód w dojrzewaniu mieszków włosowych, a nic nie zapobiega owulacji.

  Ale jeśli dziecko jest karmione na żądanie, bez przestrzegania specjalnego harmonogramu, cykl menstruacyjny może zostać wznowiony nie wcześniej niż rok później. Wynika to z faktu, że gdy duża ilość mleka jest stale wytwarzana w ciele kobiety, okres regeneracji cyklu miesiączkowego jest rozciągnięty, a miesiączka nie jest wznawiana przez długi czas.

  Co może być co miesiąc po porodzie?

  Po wznowieniu miesiączki po porodzie mogą nabrać nieco innego charakteru. Można to wytłumaczyć faktem, że w okresie płodności, porodu i połogu ciało doświadczało różnych zmian i nacisków, które są rodzajem stresu dla organizmu. Ponadto po tym wszystkim znacząco wzrasta obciążenie układu hormonalnego i nerwowego, ilu nie miesięcznie po porodzie które mogą być wynikiem nieprzyjemnego lub nawet bólu podczas przywracania cyklu. Aby pozbyć się takiego dyskomfortu, wystarczy zjeść zrównoważoną dietę i odpocząć.

  Ale często dzieje się tak na odwrót, kiedy przed ciążą miesiączkom towarzyszył ból, a gdy cykl menstruacyjny został przywrócony, bóle takie już się nie pojawiały. Można to wytłumaczyć przez zgięcie macicy, w wyniku czego wypływ krwi został przeprowadzony w sposób niepełny. Ale po ciąży zakręt znika, a wraz z nim dyskomfort.