Po porodzie, kiedy możesz spać ze swoim mężem Wreszcie długotrwałe bóle porodowe dobiegły końca, a długo oczekiwane małe szczęście węszy obok. Ale dla kobiecego ciała, nawet naturalny wygląd dziecka na świat jest dużym stresem, nie wspominając o cesarskim cięciu. Dlatego każda nowa matka musi odpocząć i odpocząć przez jakiś czas.

Przyczyny odpoczynku seksualnego po porodzie

Szczególnie interesujące dla kobiety i jej męża jest pytanie: czy można spać z mężem zaraz po porodzie. Odpowiedź na to pytanie będzie negatywna z kilku ważnych powodów:

  1. Żeński układ rozrodczy jeszcze nie wyzdrowiał: w trakcie porodu uszkodzone są tkanki miękkie, które są otwartą raną. Dlatego stosunek płciowy może prowadzić do ciężkiego krwawienia z naczyń z zaburzoną integralnością.
  2. Kiedy rodzi się dziecko, często tworzą się luki wymagające szycia. Jeśli jesteś zainteresowany, kiedy możesz spać z mężem po porodzie, powinieneś wiedzieć, że przed rozpoczęciem aktywności seksualnej lepiej skonsultować się z ginekologiem. To określi stan szwów. To samo odnosi się do cięcia cesarskiego: aby stosunek płciowy nie prowadził do poważnych problemów chirurgicznych, należy najpierw zbadać stan blizny macicy.
  3. Nawet jeśli poród był doskonały, żeńska narząd płciowy po przejściu przez płód jest podatny na infekcję, która może stać się prawdziwa podczas stosunku. Czasami prowadzi to nawet do rozwoju zapalenia macicy - endometrium.
  4. Po tym, jak zostaniesz matką, zniknięcie obrzęku i nadwrażliwości powinno zająć trochę czasu. W przeciwnym razie bolesne będzie spanie z mężem po porodzie, a w tym przypadku zainteresowanie życiem seksualnym jest często tracone, a nawet może wystąpić oziębłość. Ważne są również przyczyny psychologiczne: poród jest często bardzo wyczerpujący, więc żona musi się wyspać i wyzdrowieć. To pomoże rozbudzić zainteresowanie seksem. Ponadto niektóre kobiety potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do postaci, która zmieniła się po porodzie i poczuć się ponownie pożądanym.
Jak zachować męża w okresie poporodowym?

Bardzo często płeć piękna nadal przebywa w szpitalu, prosząc lekarza, ile nie możesz spać z mężem po porodzie. Odpowiedź na to będzie ściśle indywidualna. Wszystko zależy od tego, czy urodziłeś się naturalnie, czy przez cesarskie cięcie i czy wykonałeś nacięcie krocza ( szycie z zerwaniami krocza). Jeśli nie ma żadnych komplikacji, będziesz mógł cieszyć się przyjemnościami seksu po 6 tygodniach, w przypadku rozerwania, okres ten wzrośnie do 8 tygodni, a po cesarskim cięciu powrót do pełnego małżeństwa jest możliwy nie wcześniej niż za 2-3 miesiące.

Jeśli czujesz się dobrze i lekarz wyraził zgodę na intymność, powinieneś zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

  1. Po raz pierwszy nie jest konieczne natychmiastowe przeniesienie sprawy na stosunek seksualny. Będziesz potrzebował czasu, aby ponownie się przyzwyczaić. Lepiej ograniczyć się do delikatnego pieszczoty (pieszczoty). Jednocześnie nie powinieneś się spieszyć - a wtedy obopólna przyjemność jest gwarantowana.
  2. Jeśli seks z mężem po porodzie nadal sprawia, że ​​jesteś poważny dyskomfort,Czy mogę spać z mężem po porodzie przyczyną może być niewystarczająca produkcja naturalnego smarowania w kanale rodnym. W takim przypadku logiczne będzie stosowanie smarów i wybór najbardziej dogodnej pozycji podczas uprawiania seksu. Wtedy będziesz mógł dostosować częstotliwość ruchu i głębokość penetracji.
  3. Dzieci często budzą się w nocy, więc aby nie denerwować się i całkowicie nie odpoczywać, spróbuj zaplanować swoje pierwsze intymne spotkania w ciągu dnia, kiedy tylko będzie to możliwe.
  4. Postaraj się więcej odpocząć i jeść normalnie, a także pić dużo płynów. Pozwoli ci to być w dobrej kondycji i chętnie wykorzystywać seksualne przyjemności.