ile szwów leczy po porodzie Głównym pytaniem, które interesuje te kobiety, które zostały zszyte po urodzeniu, jest to, ile leczy. Spróbujmy to zrozumieć i porozmawiajmy o tym, ile czasu zajmuje całkowite wyleczenie szwów, w zależności od ich rodzaju.

Jakie rodzaje szwów są stosowane po zakończeniu pracy?

Aby ustalić, jak długo ściegi się zagoją po porodzie, należy stwierdzić, że istnieją zewnętrzne i wewnętrzne, a pierwszy obejmuje te, które pokrywają się z obszarem krocza, które często pękają, gdy wielkość kanału rodnego nie odpowiada rozmiarowi płodu. Jednak w niektórych przypadkach, aby zapobiec spontanicznemu rozdarcie tkaniny lekarze wykonują małe nacięcie za pomocą narzędzi medycznych. Rzecz w tym, że ten rodzaj rany jest opóźniony znacznie szybciej niż rozdarcie. Procedura, w której szyte są łzy krocza, jest nazywana nacięcie krocza.

Znacznie częściej stosuje się szwy wewnętrzne. Taka manipulacja jest obowiązkowa w przypadkach, gdy dochodzi do zerwania ścian pochwy lub rozerwania szyjki macicy. W tym samym czasie za pomocą samopochłaniającego się materiału nici.

Ile czasu zajmuje uzdrowienie szwu?

Mówiąc o tym, ile szwów wewnętrznych leczy się (rozpuszcza) po urodzeniu, lekarze zwykle nazywają okres 5-7 dni. Tyle czasu potrzeba na całkowite zniknięcie materiału użytego do nałożenia szwów wewnętrznych. Nie oznacza to jednak, że rana całkowicie się zagoiła.

Zewnętrzne ściegi po porodzie goją się w około 10 dni. Jednak ze względu na to, że są one bardziej narażone na czynniki środowiskowe, proces ten może trwać do 1 miesiąca. W niektórych przypadkach, jeśli sterylność nie jest obserwowana podczas aplikacji lub z powodu złego leczenia szwów, może wystąpić zakażenie rany, które tylko wydłuża proces regeneracji.

Jakie niuanse powinna obserwować kobieta w ciąży, aby uniknąć powikłań?

W okresie połogowym bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na prawidłowe i terminowe leczenie szwów.

Dlatego lekarze zalecają przeprowadzenie tej manipulacji co najmniej 2 razy dziennie. W środowisku medycznym robią to pielęgniarki. Ponadto, aby uniknąć infekcji, kobieta musi zmieniać podpaskę co 2 godziny. po tym, jak ciało zostaje przywrócone po porodzie Jeśli nagle na pranie zauważysz krew, powinieneś o tym poinformować lekarza.

Również młode mamy często interesują się tym, jak szwy są szyte po urodzeniu i jak długo kobieta nie może siedzieć z oczkami. Z reguły ból ustępuje już od 3-4 dni. Również lekarze zabraniają kobiecie siedzenia przez 10 dni, - można usiąść tylko na jednym pośladku i na krótki czas.

Szwy zewnętrzne po dostarczeniu są usuwane, gdy upłynęło 10-14 dni od momentu ich zastosowania. W tym przypadku na ich miejscu pozostają w większości przypadków blizny.