Przywrócenie życia seksualnego po naturalnym nieskomplikowanym porodzie jest możliwe już za 6-8 tygodni. Jednak cesarskie cięcie po porodzie - jest to zasadniczo inna sytuacja. Po cesarskim cięciu kobieta musi zachować szczególną troskę o siebie i nie spieszyć się z wznowieniem aktywności seksualnej.

Kiedy można uprawiać seks po cesarskim cięciu?

Lepiej zacząć uprawiać seks po cesarskim nie wcześniej niż 8 tygodni po porodzie. Konieczne jest jednak skupienie się przede wszystkim na państwie cesarskie cięcie . Jeśli masz problemy, powikłania, stany zapalne, a nawet rozbieżność w szwach, będziesz musiał odłożyć życie seksualne do całkowitego wyleczenia. Przed rozpoczęciem aktywności seksualnej, pokaż się lekarzowi i przeprowadź niezbędne badania. Nie możesz również wznowić seksu przed końcem Lohii po porodzie - krwawienie z żeńskich narządów płciowych. Seks analny po cięciu cesarskim jest również zabroniony w tym okresie.

Pierwsza płeć po cięciu cesarskim

Nie trzeba dodawać, że nawet jeśli lekarz, po zbadaniu kobiety, pozwolił jej zacząć uprawiać seks, młode matki prawie zawsze boją się pierwszej płci po porodzie. Po cięciu cesarskim rzadko spotykane kobiety uprawiają seks tak jak wcześniej. Ciąża, poród, pierwszy niepokój o dziecko i bezsenne noce, widoczna utrata atrakcyjności, a nawet depresja poporodowa - wszystko to nie przyczynia się do przywrócenia libido. Nie bój się rozmawiać o tym z partnerem, a także przyznać, że przez jakiś czas seks może nie przyniesie takiej samej przyjemności jak wcześniej.

Niech pierwsza płeć po porodzie przypomina pierwsze doświadczenie seksualne. Przestroga, czułość i sympatia pozwolą Ci w pełni się zrelaksować i dobrze się bawić. Jednak z wyprzedzeniem, ostrzeż partnera, że ​​jeśli zostaniesz zraniony, możliwe, że pierwszy stosunek seksualny zostanie odroczony. Być może wyjściem jest seks oralny po cięciu cesarskim. Ból podczas seksu po cięciu cesarskim może wzmocnić negatywne skojarzenia, a kobiecie trudno będzie dostroić się do przyjemnej fali. Dlatego jeśli czujesz się niepewnie, lepiej nie spiesz się.

Po cięciu cesarskim bolesne jest uprawianie seksu

Niestety wiele kobiet zna ten problem. W tym przypadku ból podczas seksu może mieć bardzo różną lokalizację. Jest całkiem naturalne, że boli brzuch i macica, ponieważ kobieta przeszła poważną operację brzucha, a po cesarskim seksie wpływa na stan narządów wewnętrznych. Jednak nie mniej często kobiety skarżą się na ból pochwy, chociaż dziecko nie przechodziło przez kanał rodny, co oznacza, że ​​nie powinno być bólu. Jest to tylko częściowo prawda. Faktem jest, że po urodzeniu system hormonalny rozpoczyna proces zmniejszania nie tylko macicy, ale także pochwy, która nie uległa deformacji. To ze względu na znaczące zwężenie łuku kobieta może doświadczyć poważnego dyskomfortu podczas seksu. Również seks po cesarskim cięciu Częstą przyczyną bólu może być brak smarowania ze względu na sztywność psychiczną. W tym przypadku zastosowanie smarów i specjalnych żeli do higieny ma sens.

Po cięciu cesarskim możesz uprawiać seks nie wcześniej niż dwa miesiące i dopiero po zbadaniu przez lekarza. Jeśli zauważysz podczas seksu po cesarskim cięciu lub silnym bólu, lepiej nie odkładać wizyty u specjalisty, może to być alarmującym objawem. Jednak ogólnie rzecz biorąc, dla większości kobiet powrót do aktywności seksualnej po porodzie odbywa się stosunkowo spokojnie, pod warunkiem, że partner rozumie związek. Najważniejsze, że seks po cesarskim przynosi tylko przyjemność.