Nie jest tajemnicą, że proces przygotowanie do porodu dość pracowity. Należy przynajmniej przypomnieć całą listę niezbędnych rzeczy, które należy zabrać ze sobą do szpitala. Aby uprościć to zadanie, stworzono trochę zestawów położnych.

Do czego służy zestaw do położnictwa?

Zestaw położniczy dla macierzyństwa jest wygodną i prostą metodą zapewnienia higieny podczas porodu. Stosowanie pojedynczego sterylnego zestawu może zmniejszyć ryzyko zachorowania na infekcje chirurgiczne. Główną funkcją jednorazowego zestawu położniczego jest zapewnienie sterylności podczas porodu. Odzież, która jest częścią zestawu położniczego, wykonana jest z miękkiego, "oddychającego" materiału. Ponadto takie ubrania są sterylne i nie są zdolne do wywoływania reakcji alergicznych.

Zestaw macierzyński dla położnictwa

Zastanów się, co jest zawarte w zestawie położniczym i jakie są opcje jego ukończenia. Zazwyczaj zestaw położniczy do porodu zawiera następujące elementy:

  1. Laminowany arkusz z kieszeniami do zbierania płynu.
  2. Duże i małe wodoodporne, chłonne arkusze.
  3. Chłonna pieluszka.
  4. Pokrowce na buty. Zwykle stosuj specjalne wysokie pokrowce na buty.
  5. Sterylna koszula dla kobiety w ciąży.
  6. Kapelusz.
  7. Zacisk pępkowy.
  8. Trzy serwetki.

Wszystko to jest urządzone w sterylnym opakowaniu. Wariacje zestawów są liczne. Ale nie wszystkie zestawy odpowiadają powyższej konfiguracji. Niektóre rodzaje jednorazowych zestawów położniczych składają się tylko z ubrań, to jest w obecności czapki, koszuli i wysokich ochraniaczy na buty. Struktura innych obejmuje pieluchy i prześcieradła. Istnieją również zestawy położnicze, w których dodatkowo znajduje się fartuch ochronny dla położnika.

Cesarskie cięcie

Zestaw położniczy dla cesarskie cięcie różni się od zwykłego zestawu dla kobiet w ciąży, ponieważ zawiera arkusz z nacięciem otwierającym pole operacyjne. Dzięki powłoce zapewnione jest stabilne nanoszenie arkusza, co pozwala ograniczyć pole operacyjne i zapobiec jego przemieszczeniu. Również jego plus to obecność kieszeni ze specjalnym kranem, w którym gromadzony jest płyn. W takim przypadku płyn można łatwo usunąć bez powodowania deformacji i ruchu arkusza. Jest to bardzo ważne podczas interwencji operacyjnej.

Podobne zestawy można kupić w aptece, sklepach ze sprzętem medycznym, a także w szpitalach położniczych. Koszt jest dość przystępny dla wszystkich.