Ciąża to czas przyjemnych oczekiwań i problemów. Niemal każda kobieta chętnie spotyka się z dzieckiem. Przez 9 miesięcy kobieta musi robić wiele rzeczy, a ostatni miesiąc jest szczególnie nasycony. Konieczne jest przygotowanie się do procesu porodu i stworzenie wszystkich warunków dla dziecka. Przygotowanie kobiety do porodu obejmuje zarówno postawy psychologiczne, jak i przygotowanie ciała do złożonego procesu.

Co musisz zrobić przed porodem?

Przygotowanie ciała

Może to obejmować dietę prenatalną, przygotowanie krocza, golenie, oczyszczenie ciała przed porodem i wiele innych. Wszystkie te procedury pomagają chronić i ułatwiać proces porodu. Chociaż mają charakter doradczy, każda kobieta powinna zrozumieć, że jest to bardzo ważne:

Dieta przed porodem

Lekarze zalecają przylgnięcie do określonego jedzenia. Na miesiąc przed rozpoczęciem porodu należy ograniczyć spożycie białek zwierzęcych (ryby, mięso, jaja, mleko), można spożywać produkty z kwaśnego mleka, zboża, żywność roślinną. Po dwóch tygodniach zaleca się usunięcie płatków zbożowych i chleba, pozostawienie produktów mlecznych i żywności pochodzenia roślinnego. Pozwoli to na niewielkie uwolnienie jelita. Zwłaszcza, że ​​kobiety zwykle mają apetyt przed porodem, rosnące dziecko naciska na żołądek, a przewód pokarmowy ciężko poradzić sobie z ciężkim jedzeniem. W dniu porodu, gdy kobieta odczuwa skurcze, a wody już się wyprowadziły, lepiej nie jeść. Po pierwsze, żołądek podczas porodu musi być pusty, a po drugie, skurcze czasami wywołują mdłości.

Oczyszczanie ciała przed porodem z lewą

Lepiej przeprowadzić tę procedurę w domu na samym początku walki. Będzie mniej bolesne. Lewatywa jest wykonywana w celu zminimalizowania wydzielania z jelita podczas porodu.

Golenie przed dostawą

Wcześniej w Rosji golenie było obowiązkową procedurą przed porodem. Ale teraz nasi ginekolodzy-ginekolodzy zaczęli orientować się na Zachodzie i nie wymagają matek, aby przyszli do szpitala ogoleni. Więc golenie przed porodem zależy od Ciebie. Jeśli nie masz pewności, czy możesz golić delikatnie bez nacięć, to lepiej nie golić się w ogóle, ponieważ infekcja może przejść przez cięcia. Możesz również zapytać administrację szpitala, jak odnoszą się one do golenia włosów łonowych.

Sanitacja przed porodem

Od 36 tygodnia konieczne jest oczyszczenie kanału rodnego. Sanitacja jest przeprowadzana w celu zapewnienia, że ​​ewentualna infekcja matki nie jest przekazywana dziecku w chwili urodzenia. Ponadto, jeśli w pochwie matki występuje stan zapalny, może to spowodować pęknięcia błony śluzowej pochwy. Sanitacja kanału rodnego przed urodzeniem odbywa się za pomocą roztworów antyseptycznych, czopków, tamponów medycznych. Istnieje wiele metod, lekarz prowadzący może zasugerować odpowiednią metodę.

Masaż krocza przed porodem

Aby zapobiec pęknięciom, konieczne jest przygotowanie krocza na poród dziecka. Masaż wykonywany jest za pomocą oleju i ma na celu zwiększenie elastyczności skóry. Intymna gimnastyka również będzie bardzo przydatna.

Przygotowanie do spotkania z dzieckiem

Oprócz powyższych procedur przed porodem na poród, kobieta powinna przygotować się na spotkanie swojego dziecka. Konieczne jest przygotowanie pokoju, ubrań i wszystkiego, co niezbędne do opieki. Pożądane jest, aby w przewidywanym czasie porodu obok kobiety zawsze był ktoś. Jeśli w domu są dzieci, należy zdecydować, z kim zostaną, gdy kobieta jest w szpitalu.

Przygotowanie rzeczy niezbędnych do domu macierzyńskiego

Konieczne jest, aby w ostatnich dniach przed dostawą odebrać torbę z niezbędnymi rzeczami. Oto, czego możesz potrzebować:

  • szlafrok;
  • apetyt przed porodem
  • kapcie,
  • poduszki,
  • artykuły higieniczne (pasta do zębów, mydło itp.),
  • pieniądze,
  • zestaw ubrań dla dzieci
  • ręczniki.

Lista ta może się różnić w zależności od zasad obowiązujących w szpitalu. Konieczne jest omówienie z administracją szpitala wszystkiego, co należy zrobić przed porodem i co zabrać ze sobą. Na przykład niektóre szpitale nie przyjmują ubrań domowych, rozdają swoje szaty i kapcie. Nie wahaj się zapytać nawet najmniejszych rzeczy, być może twoja ciekawość pomoże ci ułatwić proces dostawy i uczynić ten dzień najbardziej radosnym i niezapomnianym.