jak leczyć zapalenie oskrzeli w czasie ciąży Niestety przyszłe matki nie są całkowicie odporne na różne choroby. Co więcej, w okresie noszenia dziecka odporność jest znacznie zmniejszona, dlatego nawet łatwiej jest "podnieść" wirusa. Jednak leczenie kobiet w ciąży i kobiet jest skomplikowane ze względu na to, że większość tradycyjnych leków w tym czasie jest przeciwwskazana.

Jedną z dość poważnych i groźnych dolegliwości, które mogą dotyczyć, w tym przyszłych matek, jest zapalenie oskrzeli. Choroba ta musi być leczona tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec rozwojowi poważnych powikłań, takich jak zapalenie płuc i niewydolność oddechowa.

W tym artykule dowiemy się, jak leczyć zapalenie oskrzeli w czasie ciąży, aby pozbyć się nieprzyjemnych objawów tak szybko, jak to możliwe i nie wyrządzać krzywdy przyszłemu dziecku.

Jak leczyć zapalenie oskrzeli u kobiet w ciąży?

Leczenie zapalenia oskrzeli podczas ciąży w 1, 2 i 3 trymestrze będzie nieco inne. W pierwszych 3 miesiącach okresu oczekiwania na dziecko stosowanie jakiegokolwiek leku, zwłaszcza z grupy antybiotyków, może mieć najcięższe i nieodwracalne konsekwencje. Dlatego w przypadku łagodnej choroby, leczenie zapalenia oskrzeli u kobiet w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży odbywa się w domu, a jeśli pojawią się objawy ciężkiego zatrucia lub pojawi się ryzyko powikłań, matka oczekująca jest koniecznie umieszczona w szpitalu.

Podczas leczenia w warunkach ambulatoryjnych w ciągu pierwszych 3 miesięcy "interesującej" pozycji kobiety, musi pić jak najwięcej. W tym celu zrobi to każda alkaliczna woda mineralna, wywary niektórych ziół leczniczych, czarna i zielona herbata z miodem i cytryną, ciepłe mleko.

Aby pozbyć się osłabiającego kaszlu, stosuje się leki wykrztuśne oparte na korzeniu Althea. Ponadto, jeśli kaszel jest suchy, można użyć kropli Sinupret, mieszanki na bazie termometrów, zapalenie oskrzeli u kobiet w ciąży niż w leczeniu jak również alkaliczna inhalacja olejem sodowym, kamforowym lub tymiankowym. Podczas kaszlu z trudnościami w oddychaniu można stosować leki takie jak Tonzillon lub Eufillin .

Jeśli zapalenie oskrzeli u kobiet w ciąży występuje z powikłaniami w drugim i trzecim trymestrze ciąży, jego leczenie musi obejmować antybiotykoterapię. Takie leki mogą być stosowane tylko na receptę lekarza i ściśle według jego zaleceń. Zwykle w takiej sytuacji przepisywane są cefalosporyny i półsyntetyczne penicyliny. Antybiotyki tetracyklinowe dla kobiet w ciąży nie są przepisywane na zapalenie oskrzeli, ponieważ mogą być bardzo niebezpieczne.