masturbacja po porodzie Potrzeba samozadowolenia może wynikać z każdej osoby, niezależnie od płci. Dziewczyny mogą angażować się w samozadowolenie, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uprawiać seksu z mężczyzną, na przykład, jeśli nie masz w tym momencie stałego partnera. W przyszłości i młodych matek czasami pojawia się pytanie, ile po porodzie można masturbować, a ogólnie jest to dopuszczalne. W końcu wiadomo, że po narodzinach okruchów lekarze ostrzegają kobietę przed koniecznością rezygnacji z seksu przez kilka tygodni. Dlatego dziewczynki są zainteresowane możliwą alternatywą dla stosunku płciowego.

Czy po macierzyństwie można uprawiać masturbację?

W okresie poporodowym przez około 6 tygodni kobiety mają plamienie. W tym czasie ciało jest stopniowo przywracane, macica zostaje zredukowana do normalnej wielkości, wszystkie mikro-pęknięcia w pochwie zostają wyleczone. Do tego procesu poszło dobrze, młode matki są przeciwwskazane seksualnej bliskości z mężem, to znaczy, że jest zabronione seks pochwy, ale eksperci uważają, że masturbacja łechtaczki nie zaszkodzi zdrowiu kobiet.

Co więcej, takie eksperymenty mają pozytywny wpływ na stan emocjonalny młodej matki. Niektóre kobiety po doświadczeniu porodu strach przed intymnością ponieważ psycholodzy uważają, że samozadowolenie może pomóc poradzić sobie z nieprzyjemnymi myślami i pomóc przygotować się do pełnoprawnego seksu.

Młode mumie zastanawiają się, jak długo po urodzeniu można się masturbować. Biorąc pod uwagę, że nie ma zakazu stymulacji łechtaczki, dziewczyna może to zrobić, gdy ma pragnienie.

Sposoby samozadowolenia

Kobiety mogą korzystać z różnych metod:

  • stymulacja łechtaczki;
  • strumień wody, który pod ciśnieniem jest wysyłany do obszaru krocza;
  • pary mogą ćwiczyć wspólną masturbację.

Warto przypomnieć o konieczności przestrzegania zasad higieny.