Poród jest ekscytującym wydarzeniem w życiu nie tylko samej kobiety, ale całej rodziny. Nie ma na świecie ani jednej kobiety ciężarnej, której nie odwiedziłaby niepokojąca myśl i niepokój o zbliżające się wydarzenie. Nawet jeśli ciąża jest doskonała, lekarze zostali znalezieni, wybrano szpital położniczy, wszystko jest gotowe na dziecko i matkę, lęk nie powstrzyma cię przed odejściem. Jest to całkiem naturalne, ponieważ poród dziecka jest najważniejszą rzeczą w życiu matki, a sam proces porodu jest bardzo skomplikowany i nieprzewidywalny. I tylko Pan wie, jak wszystko idzie. Dlatego nie będzie zbędne dla wierzących, którzy są w ciąży, aby uhonorować modlitwę za szczęśliwe narodziny.

Modlitwa o łatwą dostawę

Nawet w czasach starożytnych nasze prababki nie robiły bez modlitwy podczas porodu. Zwyczajem była nadzieja dla Boga i modlenie się do niego i Najświętszej Matki Bożej za bezpieczne narodziny dziecka. Modlitwa o udane narodziny wzmocniła przekonanie, że wszystko pójdzie dobrze. Pomogła się uspokoić i psychicznie przygotować na nadchodzące wydarzenie.

Kobiety modlące się nie tylko modlili się, ale bardzo ważna była modlitwa matki podczas narodzin córki. W dzisiejszych czasach modlitwa nie ma takiej popularności, ale wciąż ludzie nie zapominają zwrócić się do Świętych o pomoc w trudnych czasach. Dlatego modlitwa podczas porodu jest ważna do dnia dzisiejszego. Oczywiście nie każda kobieta może czytać modlitwę podczas porodu. Ale w tym przypadku możesz przygotować się wcześniej i przeczytać modlitwę na temat łatwego porodu, lub możesz poprosić swoją matkę o modlitwę podczas narodzin córki.

Jaką modlitwę podczas porodu?

Wierzący wie, kto się modlić do dziecka w chwili narodzin. Przede wszystkim oczywiście do Najświętszych Theotokos. Najświętsza Maryja Panna bezboleśnie rodziła swego syna, ale doświadczając wszystkich trudności człowieka i cierpienia, ona nas rozumie i pomaga. Modlitwą w czasie ciąży i porodu pochylają się przed ikonami Matki Bożej "W czasach narodzin asystenta", "Infantry", "Theodore", "Healer", "Skoroposlushnitsa". Kobieta w ciąży musi także czytać modlitwę o pomoc podczas porodu.

Modlitwa o lekkie narodziny do Najświętszego Theotokosa :

Błogosławiona Dziewico, Matko naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który jest narodzeniem i naturą matki i dziecka, zmiłuj się nad swoim sługą (imieniem) i pomóż w tej godzinie, niech jego brzemię zostanie bezpiecznie rozwiązane. O Miłosiernej Pani z Theotokos, nie wymagałem, abyście pomogli mi w narodzeniu się Syna Bożego, udzielcie pomocy temu sługi waszemu, który potrzebuje pomocy, szczególnie od was. Spraw, aby jej dobra rzecz była w tej godzinie i aby urodził się i wychował dziecko w tym świecie, aby w czasie potrzeby narodziło się światło w chrzcie świętym wodą i duchem. Przylgniemy do was, Matko Boga Vyshnyago, módlmy się: Bądźcie miłosierni dla tej matki, przyjdźcie czas, aby być matką, i błagajcie wcielonego Chrystusa od naszego Boga i wzmocnijcie swoją mocą z góry. Za jego suwerennego błogosławionego i umocnionego, z jego bezimiennym ojcem i najświętszym, dobrym i życiodajnym Jego Duchem, teraz i na wieki wieków. Amen.

Rodzina i przyjaciele mogą modlić się o zdrowie niemowlęcej ikony Tichwin z Matką Boską:

O Najświętszej Pani Lady Pannie,
Uratuj i zachowaj pod moim dachem moje dzieci (imiona),
Wszyscy chłopcy, chłopcy i dzieci,
Ochrzczony i bezimienny, w łonie matki znużony.
Przykryjcie je płaszczem macierzyństwa,
Obserwuj ich w bojaźni Bożej iw posłuszeństwie wobec rodziców,
Błagam Pana, mojego Syna i Twojego Syna,
Oby dał im pożyteczne rzeczy, by je uratować.
Powierzam je twojemu macierzyńskiemu wyglądowi,
Bo jesteście Boską Ochroną swoich sług.
Matko Boża, przedstaw mnie na obraz Twojego niebiańskiego macierzyństwa.
Uzdrawiajcie psychiczne i fizyczne rany moich dzieci (imiona),
Moje grzechy są skończone.
Oddaje moje dziecko całym sercem mojemu Panu Jezusowi Chrystusowi i Twojemu,
najbardziej czysty, niebiański patronat.
Amen!

Modlitwa za potrzebującą matkę

W prawosławnym chrześcijaństwie, podejmowanym przed porodem kobieta w ciąży idzie do kościoła wyznawać i przyjmować komunię. Nierzadko zdarza się, że kobieta modli się, aby ból ustąpił, krwawienie przestało, dzieci muszą się urodzić zdrowe. Cudowna moc modlitwy jest znana wielu wierzącym, nie na darmo, że nasi przodkowie w pełni na niej polegali. Modlitwa jest pomocą Pana, więc porzućcie ją w tak trudnym i niebezpiecznym biznesie, zwłaszcza, że ​​dotyczy ona większości waszego dziecka. Nawet nie tak ważne dla kogo będziesz modlitwa przy narodzinach córki przemawiać w swojej modlitwie, a przed jaką ikoną, najważniejsze jest robienie tego szczerze, z wiarą w duszę. Po porodzie musisz przeczytać modlitwę i podziękować Panu i wszystkim Świętym za pomoc i szczęśliwe narodziny dziecka.

Ważne jest również ukłonić się modlitwą po narodzinach przed ikoną Matki Bożej "Ssaki". Pomaga matkom, które utraciły mleko lub wiele cierpi depresja poporodowa . Matka Boska da siłę, by poradzić sobie z chorobą i nakarmić okruchy. W końcu to nie bez przyczyny nasze prababki karmiły dzieci mlekiem matki w wieku do dwóch lub trzech lat i nie miały pojęcia, co to jest depresja poporodowa i inne komplikacje. Wierzono, że tak Bóg zapewnił, że matka powinna karmić swoje dziecko mlekiem z piersi, przekazując jej miłość i troskę.