banda pooperacyjna po cięciu cesarskim Każda kobieta, której dziecko urodziło się przy pomocy zabiegu chirurgicznego, chciałaby jak najszybciej odzyskać równowagę po operacji. W tym celu producenci zajmujący się wyrobami medycznymi wynaleźli pooperacyjny bandaż, który można nosić po cięciu cesarskim praktycznie u wszystkich kobiet poddanych zabiegowi chirurgicznemu.

Rodzaje pooperacyjnych bandaży

Obecnie na rynku znajduje się duża liczba pooperacyjnych bandaży. Jednak chcemy wyróżnić dwa, naszym zdaniem, najwygodniejsze:

  1. Łagodność bandaża. Ten gatunek to majtki z bardzo dużym dopasowaniem. Doskonale podtrzymują brzuch, dzięki czemu mama nie odczuwa dyskomfortu podczas chodzenia. Tego typu bandaż jest ściśle określony i ma wygodny zamek boczny.
  2. Spódnica z bandażem. Ten produkt z wyglądu przypomina bardzo szeroki elastyczny pas. Nosi się go na całym brzuchu i mocuje za pomocą taśmy samoprzylepnej lub haczyków.
Wybór zespołu

Głównym kryterium wyboru pasa pooperacyjnego po cięciu cesarskim jest obwód talii. Ten wskaźnik jest wystarczający do określenia jego rozmiaru, a wielkość siatki dla prawie wszystkich producentów jest następująca:

  • obwód w talii 66-78 cm, rozmiar 1;
  • obwód w talii 78-90 cm, rozmiar 2;
  • obwód w talii 90-102 cm, rozmiar 3;
  • obwód w talii 102-114 cm, rozmiar 4;
  • obwód pasa 114-126 cm, rozmiar 5;
  • obwód pasa ma 126-140 cm, rozmiar 6.

Warto jednak zauważyć, że przed zakupem tego produktu warto skonsultować się z lekarzem. Powie ci, jak nosić pooperacyjny bandaż po cięciu cesarskim i jaki model jest odpowiedni dla ciebie.

Jak pokazuje praktyka, jeśli poród minął bez komplikacji, lekarz pozwala rozpocząć noszenie tego produktu w ciągu 24 godzin po pojawieniu się okruchów w świetle. Ale odpowiedź na pytanie, jak bardzo nosić pooperacyjny bandaż po cięciu cesarskim pod wieloma względami będzie zależała od tego, jak będzie wyglądać zakładanie szwów. Dokładna odpowiedź na to pytanie najprawdopodobniej nie zostanie udzielona przez lekarza, ale w większości przypadków okres ten wynosi od trzech do czterech tygodni.