Po porodzie jest mało prawdopodobne, aby uniknąć pewnych problemów z figurą. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zmiany w ciele, które trwały 9 miesięcy, nie mogą pozostać niezauważone. Klatka piersiowa znacznie się zwiększyła, biodra zaokrągliły się, pojawiły się nowe fałdy w okolicy brzucha - prawdopodobnie sam to zauważyłeś. Aby przywrócić figurę w doskonałym stanie po urodzeniu dziecka może być bielizna odchudzająca.

Warto zauważyć, że stosowanie bielizny korygującej po porodzie jest być może jedynym dostępnym sposobem korekcji wad, przynajmniej wizualnie. Faktem jest, że lekarze zakazują odwiedzania siłowni lub innej aktywności fizycznej bezpośrednio po urodzeniu dziecka. I będziesz musiał natychmiast zapomnieć o diecie, ponieważ ograniczenie diety może negatywnie wpłynąć na zdrowie Twojego dziecka.

Zalety wyszczuplającej bielizny po porodzie

Oprócz czynników estetycznych, zastosowanie bielizny korekcyjnej przyniesie pewne korzyści dla Twojego ciała. Pod wpływem ściśnięcia płótna, macica i mięśnie brzucha szybko powrócą do stanu prenatalnego. Będziesz także rozwiązywać problemy z plecami, ponieważ pranie służy jako rodzaj wsparcia kręgosłupa, a także zapobiega powstawaniu przepuklin i wypadaniu narządów miednicy.

W każdym razie bielizna odchudzająca ukryje wady Twojej sylwetki, wizualnie poprawi kontury i doda Ci pewności siebie. W końcu każda kobieta po urodzeniu dziecka chce pozostać atrakcyjna i jak najszybciej powrócić do starych form.

Przeciwwskazania do stosowania bielizny korygującej

Ubrania uciskowe można nosić w drugim dniu po porodzie, po konsultacji z lekarzem. To lekarz prowadzący musi przepisać bieliznę odchudzającą, doradzić pewien wygląd, a nawet wybrać odpowiedni rozmiar.

Ale są przypadki, w których korzystanie z komody będzie musiało zostać odroczone:

  • cesarskie cięcie. W takim przypadku zalecany jest specjalny bandaż, który przyspieszy powrót do zdrowia po operacji;
  • reakcje alergiczne w jamie brzusznej, w tym reakcje spowodowane przez materiał płócienny;
  • bóle brzucha, problemy z żołądkiem i narządami miednicy;
  • choroby układu sercowo-naczyniowego i nerki, które powodują obrzęki.
Rodzaje bielizny odchudzającej
  1. Pas wyszczuplający po porodzie. Taka bielizna z reguły jest opaską w postaci szerokiego paska, który okrywa brzuch do bioder. Bandaż może być stosowany po cięciu cesarskim, ponieważ sprzyja szybkiemu gojeniu szwów. Jedyną wadą paska jest to, że może on nękać aktywnymi ruchami lub podczas chodzenia.
  2. Napinanie tchórzy. Model ten koryguje nie tylko żołądek, ale także biodra. Majtki z krokiem to najbardziej popularny rodzaj bielizny po porodzie.
  3. Majtki w talii po dostarczeniu z rozszerzonym spodem. Figi w formie szufladek napinają brzuch, a także regulują linię bioder.
bielizna korygująca po porodzie

Należy zauważyć, że przy wyborze właściwego prania najważniejsza jest odpowiednia wielkość. Bielizna powinna powodować kompresję, a nie kompresję brzucha i ud. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z narządami wewnętrznymi. Jeśli rozmiar płótna jest większy niż konieczny, nie uzyskasz efektu.

Możesz kupić bieliznę odchudzającą w aptece. Jest to najlepsza opcja, ponieważ będziesz mieć pewność jakości i bezpieczeństwa produktu, a personel medyczny będzie mógł udzielić Ci przydatnych porad. W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem przed wyborem i zakupem komody.