Ćwiczenia w diastasie mięśnia prostego brzucha Czasami nie jest tak łatwo przywrócić dawną harmonię po porodzie, szczególnie, gdy masz do czynienia z takim problemem jak diastasis. Ważne jest, aby pamiętać, że ten stan jest nie tylko nieestetyczny, ale także stanowi pewne zagrożenie dla zdrowia kobiet. Ale nie spieszymy się, aby się zdenerwować - całkiem możliwe jest pozbycie się "okrągłego brzucha" za pomocą prostych ćwiczeń fizycznych.

Z reguły nowo doświadczone mumie napotykają problem diastasis, który za pomocą wyczerpujących ćwiczeń i diety spróbuj odzyskać ich kształt. Ale jeśli działasz zgodnie z tradycyjnym schematem, możesz uzyskać wynik przeciwny do oczekiwanego. Dziś porozmawiamy o tym, jak usunąć wszystko to samo diastasis recti i podaruj zestaw ćwiczeń, przy których regularnej realizacji można zapomnieć o okrągłym brzuszku.

Jak usunąć diastasis recti?

Wybrzuszenie brzucha "sprawia, że ​​dziewczęta rozpaczliwie machają prasą, pompkami, podnoszą nogi i ciało z pozycji leżącej, ale ćwiczenia te są przeciwwskazane dla młodych kobiet z tym problemem, ponieważ tylko pogarszają sytuację. Oto przykładowy zestaw ćwiczeń, które muszą zostać wykonane w diastasie mięśnia prostego brzucha:

  1. Możesz zacząć trening z prostymi ruchami pulsującymi. Aby to zrobić, musisz wciągnąć żołądek, a następnie powoli rozluźnić mięśnie. W ciągu dnia musisz wykonać około 100 takich pulsacji, dla 4-5 podejść.
  2. Skutecznie w diastasis ćwiczenia "Kot", popularne wśród kobiet w ciąży. Aby to zrobić, musisz usiąść na czworakach, wygiąć plecy i wciągnąć brzuch. Następnie musisz zgiąć plecy, trzymając brzuch.
  3. ćwiczenia w rozkurczu mięśnia prostego brzucha 1
  4. Poniższe ćwiczenie wzmacnia prasę. W początkowej pozycji leżącej musisz zgiąć kolana, utrzymując stopy równolegle do siebie. Na wydechu podnieś pośladki i wciągnij brzuch. Następnie wydech i powróć do pozycji wyjściowej.
  5. ćwiczenia z rozkurczami mięśnia prostego brzucha 2
  6. Bez zmiany pierwotnej pozycji możesz wykonać kolejne ćwiczenie. Podczas wydechu podnieś głowę i przyciśnij brodę do klatki piersiowej, wciągnij żołądek, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.
  7. ćwiczenia z rozkurczem mięśnia prostego brzucha 3
  8. Kontynuując trening, możesz wykonać następujące ćwiczenie. Znowu musisz zająć pozycję wyjściową w pozycji leżącej, następnie odwrócić głowę w jednym kierunku i zgiąć kolana w przeciwnym kierunku, jednocześnie utrzymując brzuch wciągnięty. Następnie musisz powtórzyć ćwiczenie w kolejności lustra.
  9. ćwiczenia z rozkurczem mięśnia prostego brzucha 4