po tym, jak możesz zajść w ciążę po porodzie Niemal wszystkie kobiety, które stały się matkami, wiedzą o potrzebie ochrony siebie po urodzeniu dziecka. Dlatego powstaje pytanie, w jaki sposób można ponownie zajść w ciążę po porodzie. Spróbujmy na nie odpowiedzieć.

Jaka jest długość ciąży po porodzie?

Aby poradzić sobie z tym problemem, należy wziąć pod uwagę cechy kobiecej fizjologii.

Jak wiecie, po tym, jak kobieta zostaje matką, obserwuje się upławy, lochię. Trwają zwykle 4-6 tygodni. W tym samym czasie, po tym czasie, kompletny odzyskanie cyklu miesiączkowego . Dlatego, odpowiadając na pytanie kobiet, po tym, jak wiele czasu upłynęło od porodu, możesz ponownie zajść w ciążę, lekarze ostrzegają, że następna koncepcja może pojawić się dosłownie w ciągu miesiąca. Dlatego zaleca się, aby kobiety same się chroniły.

Jednak niektórzy ignorują ten fakt i wierzą, że gdy po porodzie jest mleko matki, możesz zajść w ciążę, ale jest to mało prawdopodobne, jeśli karmisz piersią na żądanie. W rzeczywistości tak zwana antykoncepcja prolaktinowa nie jest bardzo niezawodną opcją. Faktem jest, że hormon prolaktyny w organizmie można syntetyzować w niewystarczającej objętości, aby zahamować owulację.

Osobno należy powiedzieć, ile jeszcze można zajść w ciążę po zażyciu. przedwczesna dostawa . W takich przypadkach wszystko zależy od tego, jak szybko zostanie przywrócony cykl menstruacyjny. Zwykle zajmuje to około 1-2 miesiące, jeśli kobieta przed ciążą nie miała żadnych problemów z menstruacją, a dokładniej z jej częstotliwością i czasem trwania.

Kiedy mogę zaplanować kolejną ciążę po urodzeniu dziecka?

Często kobiety chcą urodzić 2 dzieci z niewielką przerwą. Takie pragnienie tłumaczą tym, że lepiej jest "strzelać" i zapomnieć po ilu po porodzie możesz ponownie zajść w ciążę o strasznym okresie ciąży, który wielu cierpi boleśnie.

Odpowiadając na pytanie matek o to, ile miesięcy (dni) po porodzie można zajść w ciążę z drugim dzieckiem, lekarze zalecają, aby ciążę zaplanować nie wcześniej niż za sześć miesięcy (6 miesięcy lub 180 dni). Tyle czasu potrzeba, aby układ reprodukcyjny powrócił do poprzedniego stanu.

Tak więc, jeśli mówimy o tym, jak bardzo kobieta może zajść w ciążę po niedawnym porodzie, następna koncepcja może już nastąpić w miesiąc po porodzie.