Ciąża i poród to długo oczekiwany czas dla wielu kobiet. Ten czas znacząco zmienia większość płci pięknej, czyniąc ich bardziej odpowiedzialnymi i mądrzejszymi. Również ciąża i poród zmieniają naszą postać. I, niestety, wcale nie tak, jak byśmy chcieli. Kiedy pierwsze tygodnie radości z komunikowania się z dzieckiem pozostają w tyle, młode matki często odkrywają wady ich sylwetki, które nie były przed ciążą. Jednym z głównych problemów, z którymi borykają się matki noworodków, jest usunięcie brzucha po porodzie.

Należy zauważyć, że żołądek po porodzie pozostaje obwisły, nie wszystkie kobiety. W zależności od naszej konstytucji, genetycznych predyspozycji, stylu życia i odżywiania, żołądek może natychmiast zniknąć lub przeszkadzać przez miesiące, a nawet lata.

Kiedy po porodzie opuszcza się brzuch?

Opuchnięty i zwiotczały brzuch po porodzie jest zjawiskiem normalnym od kilku tygodni. Skóra i mięśnie przez kilka miesięcy były narażone na znaczny stres. Aby powrócić do poprzednich wymiarów, potrzebujesz czasu. Z reguły jeśli kobieta nie przybrała nadwagi w czasie ciąży, skóra na brzuchu po porodzie powraca do swojej poprzedniej postaci w ciągu kilku tygodni. U kobiet, które urodziły 20 lat, ten okres może być nawet krótszy. W innych przypadkach obwisanie brzucha po porodzie może trwać od 1 do 2 miesięcy. Jeśli po 3 miesiącach nie nastąpi znacząca zmiana w poprawie figury, konieczne jest podjęcie pracy nad odbudową jamy brzusznej po porodzie.

Jak przywrócić i dokręcić brzuch po porodzie?

Pierwszą myślą, która odwiedza młode mamy, które napotkały ten problem, jest dieta. Jednak tradycyjne metody odchudzania są niedopuszczalne dla nowo narodzonych kobiet. Dieta i ćwiczenia fizyczne mogą osłabić zdrowie, pogorszyć laktację i prowadzić do zaburzeń hormonalnych. Zrównoważona, zróżnicowana dieta i dobry odpoczynek to to, czego potrzebuje każda matka. Ćwiczenia na brzuch po porodzie są dozwolone nie wcześniej niż 6 miesięcy, a dieta na odchudzanie - po zakończeniu karmienia piersią.

Aby usunąć żołądek po porodzie, możesz użyć następujących metod:

  1. Kremy i olejki z rozstępów. Kosmetyki naturalne z rozstępów pozwalają wizualnie sprawić, że brzuch po porodzie będzie mniej zwiotczały i obwisły.
  2. Masaże Regularne masaże zwiększają krążenie krwi i pomagają zacieśnić skórę. Jeśli żołądek pozostanie po porodzie, masaż może go znacznie zmniejszyć w zaledwie kilku sesjach.
  3. Chodzić. Długie codzienne spacery z wózkiem to świetne ćwiczenia na brzuch i pośladki po porodzie, które przyczyniają się do utraty wagi.
  4. Karmienie piersią. Karmienie piersią przyczynia się do równowagi hormonalnej w organizmie. A to z kolei pozwala ciału wrócić do dawnych form tak wcześnie, jak to możliwe.
  5. Prawidłowe odżywianie. Prawidłowe odżywianie podczas karmienia piersią после родов остался живот pozwala szybko pozbyć się dużego brzucha po porodzie i zapewnia dziecku opiekę zdrowotną.

Każda młoda matka powinna wiedzieć, że żołądek po porodzie jest zjawiskiem fizjologicznym i naturalnym, więc po prostu nie ma sensu się denerwować. Płaski brzuch po porodzie jest niezwykle rzadkim zjawiskiem, które nie jest uważane za zdrowe. Kobiety, które bardzo szybko tracą wagę po porodzie, często mają problemy z laktacją i trawieniem. Znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo dużego brzucha po porodzie jest możliwe poprzez wykonywanie specjalnych ćwiczeń w czasie ciąży i przestrzeganie właściwego odżywiania.