skurcze przed porodem, kiedy iść do szpitala Najczęstsze pytanie zadawane przez kobiety w ciąży w późnym okresie do lekarza brzmi: "Kiedy nadszedł czas, aby przejść do szpitala położniczego, jeśli skurcze już się rozpoczęły?". Spróbujmy to rozgryźć i na nie odpowiedzieć.

Kiedy musisz iść do szpitala na poród?

Jak wiecie, na początku procesu porodowego walki są słabe, trwające kilka sekund, a przerwa między nimi trwa 10-12 minut. W niektórych przypadkach walki rozpoczynają się natychmiast co 5-6 minut, ale niezbyt silne. Stopniowo skurcze stają się częstsze, silniejsze, dłuższe i bardziej bolesne. W tym przypadku na początku kobieta w ciąży czuje je jako uczucie ucisku w jamie brzusznej, ale zwykle nie wywołują one dużego dyskomfortu: macica wydaje się ciężka, nacisk można odczuć na całym brzuchu.

Największą informatywnością nie jest intensywność skurczów przed porodem, ale ich częstotliwość, która mówi, kiedy iść do szpitala położniczego. Tak więc, podczas starć robocizny stopniowo przerwy między nimi są zmniejszane, aż będą powtarzane co 3-4 minuty. Warto zauważyć, że w okresie pomiędzy skurczami, kiedy żołądek jest rozluźniony, ból nie jest obserwowany. Zwykle pierwotny skurcze trwają 10-12 godzin, multipy 6-8 godzin.

Kiedy skurcze stają się regularne, a przerwa wynosi mniej niż 10 minut, udaj się do szpitala tak szybko, jak to możliwe.

Jakie są niuanse do rozważenia przed pójściem do szpitala?

Dość często, szczególnie prymitywne kobiety, biorą udział w walkach treningowych o generycznych. Mogą rozpocząć się od 20. tygodnia ciąży i są odczuwalne przez kobietę, podobnie jak łagodny dyskomfort w dolnej części brzucha, który może się zwiększyć i przekształcić w ból ciągnący. W tym samym czasie ciężarna kobieta czekająca na swoje pierwsze dziecko zaczyna myśleć, że ma skurcze i musi iść do szpitala położniczego, nawet gdy jest w ciąży tylko 28-30 tygodni.

Aby dokładnie określić, kiedy należy udać się do szpitala położniczego, każda kobieta w ciąży powinna rozróżniać silne i fałszywe skurcze porodowe. Nie jest trudno to zrobić, znając następujące oznaki bólu porodowego:

  • skurcze, kiedy iść do szpitala zawsze powtarzane w regularnych odstępach czasu;
  • różnica między 2 skurczami jest stopniowo zmniejszana;
  • czas trwania samej walki wzrasta;
  • Nie należy zmieniać pozycji ciała ani ciepłego prysznica.

Można więc powiedzieć, że można udać się do szpitala położniczego, gdy częstotliwość skurczów jest taka, że ​​odstęp między nimi zostanie skrócony do 7-8 minut. Jeśli mówimy o drugim porodzie, skurcze z nimi trwają krócej, a możesz iść do szpitala położniczego, gdy różnica między nimi wynosi 10 minut. Konieczne jest również udanie się do placówki medycznej w przypadkach, w których ciężarna już wypiła wodę.