Poród to magiczny moment, w którym pojawia się nowa osoba na świecie. Wydawać by się mogło, że takie wydarzenie powinno być okryte świątecznym nastrojem i szczęściem, ale często w praktyce wszystko dzieje się trochę inaczej. Wiele przyszłych matek, przerażonych okropnymi opowieściami o porodzie, wpada w panikę, gdy zbliża się dzień "X". Spróbujmy zainspirować optymizm i rozwiać 10 mitów na temat porodu, które psują wspaniałe oczekiwania.

Mit 1: Narodziny są nieznośnie bolesne

Najczęstszy mit o porodzie, który łatwo rzucić wyzwanie. Nikt nie mówi, że możesz rodzić bez odczuwania czegokolwiek, ale przynajmniej każdy ma różne progi bólowe i dla większości takich bólów jest całkiem znośny, natura się nim zaopiekowała. Jeśli nie ufasz wysiłkom natury, możesz polegać na rozwoju medycyny. Znieczulenie podczas porodu od dawna było normalną praktyką.

Mit 2: Znieczulenie jest wyjątkowo szkodliwe

Oczywiście, jeśli to możliwe, lepiej jest rodzić bez znieczulenia, ale jest możliwe, że wrażliwość matki uczyni ten proces nie do zniesienia. Dlaczego w tym przypadku nie pomaga? Nowoczesne znieczulenie wiąże się z minimalnym ryzykiem. Nie bądź kategoryczny w tej sprawie, lepiej omówić z lekarzem zalety i wady.

Mit 3: Narodziny - to brzydkie

Z jakiegoś powodu niektóre przyszłe matki mają wrażenie, że poród stanie się prawdziwą hańbą. Co powiedzieć w tym przypadku ... Jeśli obawiasz się oceny lekarzy, to nie ma dla nich znaczenia, jak będziesz wyglądać. Akcja będzie niezwykła tylko dla ciebie, dla nich jest to zwykła praca. Cóż, zadbaj o wygląd nikt nie ingeruje - manicure, pedicure, fryzjer - w ciąży nie są przeciwwskazane.

Mit 4: Trochę zależy od rodzącego się dziecka przy porodzie

Wręcz przeciwnie, od urodzenia bardzo wiele zależy. Jeśli moja matka dokładnie zbadała przebieg procesu, opanowała techniki relaksacji, przeczytała optymistyczne książki, a nie tylko smutne historie na forach, a następnie podczas porodu będzie na tyle spokojna, że ​​sprawi, że proces będzie znaczący, a nawet przyjemny.

Mit 5: Cienkie rodzą się trudniejsze

Historie mówiące, że wąska miednica może stać się przeszkodą w naturalnej dostawie, sprawiają, że szczupłe mamy przyjmują ją osobiście. I na próżno! Struktura miednicy szczupłych dziewcząt jest w większości przypadków "odpowiednia" do normalnego przebiegu porodu. Zwężenie miednicy lub dużego płodu jest wcześniej wykrywane przez lekarzy i stanowi wskazanie do planowanego cięcia cesarskiego.

Mit 6: Heredity odnosi się do porodu

Nikt! Dlatego wszystkie założenia, że ​​narodziny rozpoczną się przed terminem, ponieważ moja matka tak uczyniła lub że będą trwać długo, podobnie jak jej starsza siostra, nie mają naukowego potwierdzenia. Ten proces jest indywidualny.

Mit 7: W przypadku szybkich dostaw, nie możesz mieć czasu, aby udać się do szpitala

Bardzo często dziewczęta, które są pod wrażeniem scen z filmów, myślą, że możesz urodzić za 10 minut. W rzeczywistości Natychmiastowy poród tak się nie dzieje, po prostu matki o wysokim progu bólu i giętkich tkankach mięśniowych zaczynają odczuwać walki znacznie później. Ale nawet ten czas mierzy się nie minutami.

Mit 8: Od cięcia cesarskiego pozostaje brzydka blizna

Do tej pory cięcie jest wykonywane bardzo nisko i po jego zaciśnięciu szew blizna staje się prawie niewidoczna. Cięcie cesarskie nie uszkadza mięśni prasy i nie wpływa na przywrócenie sylwetki.

Mit 9: Lekarz jest zawsze blisko

Po porodzie wiele matek jest zawiedzionych, mówiąc, że lekarz nie raczył spędzić z nimi wszystkich 10 godzin. Ale w tym elementarnym nie jest konieczne. Wystarczy, że położna powinna podążać za dynamiką i wezwać lekarza, gdy jest to konieczne. 10 mitów narodzin1

Mit 10: Mój mąż nie ma miejsca w rodzinie

Jeśli masz zaufanie do swojego męża, nie możesz znaleźć najlepszego asystenta przy porodzie. Oczywiście nie warto ciągnąć siły, zwłaszcza jeśli mąż zakłada, że ​​może wpływać na pożądanie seksualne, ale opiera się, jeśli sam przejął inicjatywę, zdecydowanie nie.

Nie pamiętasz jednego tuzina mitów, ale jeśli uwolnisz swoją głowę, przynajmniej od nich, narodziny dziecka będą znacznie łatwiejsze!