Według standardów medycznych średni czas pracy fizjologicznej wynosi 8-12 godzin. Jednak w praktyce poród może odbywać się znacznie szybciej.

Rozumiemy, jak rozpoznać szybką lub szybką dostawę. Nie ma znaczącej różnicy między tymi definicjami i różnią się one jedynie wskaźnikami tymczasowymi. Ich głównym objawem jest ostry początek silnych pojedynków z krótkimi przerwami pomiędzy nimi (więcej niż pięć walk w ciągu dziesięciu minut). Może to również być poprzedzone bardzo słabą aktywnością zawodową, której kobieta może nawet nie odczuwać. Otwarcie macicy jest znacznie szybsze, a proces prób przebiega tak szybko i szybko. Zdarza się także, że poród w pierwszych dwóch fazach porodu może być przedłużany przez powolne otwarcie szyjki macicy. W tym przypadku płód przez długi czas znajduje się w miednicy porodu, przyciśniętej do ściany macicy. Wtedy dziecko zaczyna gwałtownie poruszać się w wyznaczonym kierunku, a ostatni etap pracy mija bardzo szybko. Możliwe, że wszystkie etapy narodzin dziecka zostaną skrócone. Średnio proces ten może trwać od 3-6 godzin, do 2-4 godzin, odpowiednio, w trybie pierwiastkowym i wielorakim. Są przypadki, gdy najszybsza dostawa trwa od 5 do 10 minut. Ale główny problem polega na tym, że podczas szybkiego porodu wydalenie płodu następuje wyjątkowo szybko, nie pozwalając dziecku i ciału matki odpowiednio przygotować się. Dlatego istnieje ryzyko powikłań, zarówno u dziecka, jak iu matki.

Dlaczego tak się dzieje?

Istnieją rzekome przyczyny szybkiej dostawy. Od razu zauważamy, że to niepowodzenie normalnego procesu porodowego dziecka jest spowodowane nieprawidłową pracą mięśni macicy, które kurczą się znacznie szybciej niż oczekiwano. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy:

 1. Zagrożone kobiety stają się wielopłaszczyznowe. Drugie narodziny i każde kolejne będzie przebiegać szybciej niż poprzednie.
 2. Kobiety z wrodzonymi patologiami macicy mają również predyspozycje do szybkiej dostawy.
 3. Dziedziczność. Jeśli twoja matka lub babka urodziła cię szybko, wtedy poród częściej przechodzi w ten sam sposób.
 4. Nerwowe warunki u kobiet w ciąży i stres są również czynnikiem prowokującym.
 5. Ponadto jednym z powodów mogą być różne powikłania ciąży (późne zatrucie, przeniesione choroby zakaźne, patologie układu sercowo-naczyniowego matki, groźba przerwania w drugim i trzecim trymestrze).
 6. Przeniesione choroby ginekologiczne, nieodebrane ciąże, aborcje są czynnikiem prowokującym.
 7. Różne zaburzenia hormonalne u kobiet w ciąży i zaburzenia metaboliczne.
 8. Wiek urodzenia do 18 lat.

Zwykle szybka lub szybka dostawa kończy się bezpiecznie, ale wciąż istnieje zwiększone ryzyko powikłań. Omów konsekwencje szybkiego porodu i tego, jak są niebezpieczne.

Implikacje dla mamy:

 1. Przedwczesne oderwanie łożyska (wyjątkowo niebezpieczne dla matek i niemowląt), podczas gdy konieczna jest nagła cesja cesarska.
 2. Urazy narządów wewnętrznych kobiety: łzy pochwy, szyjki macicy, krwawienie.
 3. Rozbieżność kości miednicy.
 4. Niekompletne porody łożyska po porodzie, co prowadzi do konieczności dodatkowego czyszczenia.

Implikacje dla dziecka

 1. Niedotlenienie (brak tlenu) lub niedotlenienie.
 2. Uszkodzenia tkanki miękkiej w różnym stopniu.
 3. Urazy stawów, kręgosłupa, skręcenia kręgów szyjnych, skręcenia szybka dostawa i konsekwencje i złamania obojczyka itp.
 4. Krwotoki wewnętrzne.
 5. Różne naruszenia w krążeniu mózgu, skurcz naczyń noworodka.

Jeśli jesteś zagrożony szybką dostawą, nie rozpaczaj. Obserwuj z lekarzem, monitoruj swoje zdrowie, pozostań w dobrym nastroju, nie denerwuj się nad drobiazgami, a na pewno urodzi się zdrowe dziecko!