Długie 9 miesięcy ciąży dobiegają końca, nadchodzi dzień, kiedy nastąpi długo oczekiwane spotkanie z dzieckiem. Oblicz dokładnie ten dzień jest trudny, ale musisz być gotowy, zaczynając od 38-39 tygodni. Dziecko jest już uważane za pełne i będzie całkowicie normalne, jeśli poród rozpocznie się w okresie 38-42 tygodni.

Dlatego ważne jest, aby opłaty pobierać w szpitalu z dużym wyprzedzeniem. Wszystkie niezbędne przedmioty muszą być zakupione i zebrane w oddzielnej torbie lub torbie, aby czuć się spokojnie i nie gromadzić w pośpiechu. Co więcej, jest prawdopodobne, że praca nie rozpocznie się w domu i po prostu nie będzie możliwości załatwienia sprawy.

Kiedy iść do szpitala?

Możliwe jest określenie przybliżonej daty początku porodu w przypadku niektórych objawów fizjologicznych: 2-3 tygodnie przed porodem, większość kobiet wydaje się być tzw. Prekursorami. Głównym zwiastunem są bezbolesne nieregularne skurcze, które występują po zastosowaniu przeciwskurczowych lub samodzielnie. Więc ciało zaczyna się przygotowywać do porodu.

Moment, w którym należy udać się do szpitala, jest określony przez początek bezpośredniej aktywności zawodowej. Ogólna aktywność charakteryzuje się wystąpieniem bolesnych i regularnych skurczów, których częstotliwość i intensywność wzrasta i nie zatrzymuje się po zażyciu leków przeciwskurczowych.

Kolejną oznaką wczesnego początku porodu i faktu, że warto udać się do szpitala położniczego, jest rozładowanie zatyczki śluzowej, pojawienie się niewielkiego krwawienia z macicy - wszystko to wskazuje na otwarcie szyjki macicy.

Czasami dochodzi do pęknięcia płodowego płynu owodniowego. Właśnie to jest czas, aby iść do szpitala.

Jak dostać się do szpitala?

Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsza hospitalizacja. Oznacza to, że lepiej jest zawrzeć umowę ze szpitalem położniczym, w którym chciałbyś urodzić, na kilka tygodni przed porodem.

Kiedy iść na negocjacje w szpitalu położniczym: zwykle taka umowa jest zawarta w 36. tygodniu między kobietą ciężarną a szpitalem położniczym. W tym przypadku strona ciężarnej może być jej mężem lub innym zdolnym i dorosłym obywatelem, a szpital porodowy z reguły jest reprezentowany przez firmę ubezpieczeniową.

Jak zawrzeć umowę ze szpitalem? Możesz zastrzec warunek, że płatna drużyna lub ginekolog, który obserwuje ciebie, dbają o twój poród. Po zawarciu umowy ze szpitalem dołącza do niej kobieta i jest obserwowana przez lekarzy tej placówki medycznej.

Natychmiastowa hospitalizacja może być przeprowadzana przez pogotowie ratunkowe dla kobiet w ciąży. Lub możesz przyjść do szpitala z mężem lub innym krewnym samochodem, jeśli taka okazja istnieje.

Zdarzają się przypadki, w których lepiej jest iść do szpitala przed porodem. Na przykład, jeśli rodzisz po raz pierwszy, najlepiej udać się do szpitala na kilka dni przed przewidywaną datą porodu. Tutaj będziesz bardziej zrelaksowany, aby czekać na skurcze, a personel szpitalny zadba o twój stan, na wypadek gdyby coś poszło nie tak.

Nawet jeśli jesteś doświadczoną kobietą w ciąży, ale uważasz, że zaczynają się komplikacje, natychmiast wezwij pogotowie lub udaj się do szpitala położniczego. Wśród takich komplikacji wymagających opieki w nagłych wypadkach:

  • cieknący płyn owodniowy jest zabarwiony krwią;
  • jak dostać się do szpitala położniczego
  • pojawiło się obfite krwawienie;
  • Macica nie rozluźnia się między skurczami, bolesna w dotyku;
  • nastąpiły zmiany w ruchu płodu - stały się silniejsze lub, przeciwnie, uspokoiły się;
  • bóle głowy, ciśnienie krwi wzrosło, widzenie się zamazało, obszar nadbrzusza rani.

Jeśli wystąpi co najmniej jeden z tych objawów, nie wahaj się i nie bój się poprosić o pomoc w nocy. Kiedy pojawia się jakiś dyskomfort, lepiej jest ubezpieczyć, niż zagrażać zdrowiu, życiu i dziecku.