Ciąża po cesarskim cięciu po 6 miesiącach Każda kobieta, która urodziła się po cesarskim cięciu wie, że najdłużej po tej operacji nie można zaplanować następnej ciąży. Większość lekarzy twierdzi, że po tym powinna zająć co najmniej 2 lata - tyle samo potrzeba do całkowitego odzyskania ciała i powstania blizny na macicy. Jak jednak być, jeśli ciąża po cięciu cesarskim zaszła w ciągu 6 miesięcy, czy istnieje szansa na zrodzenie i zrodzenie zdrowego dziecka? Spróbujmy zrozumieć tę sytuację.

Jakie są zagrożenia związane z ciążą w ciągu sześciu miesięcy po cięciu?

Zgodnie z normami medycznymi, kobieta przed planowaną drugą ciążą po cięciu cesarskim powinna przejść badania (hysterografia, histeroskopia), które pozwalają ocenić stan blizny na powierzchni macicy. Najlepsza opcja, gdy praktycznie nie jest widoczna, co wskazuje na całkowite odzyskanie ciała.

Jeśli ciąża wystąpi 6 miesięcy po cięciu cesarskim, kobieta może otrzymać aborcję. Jednak sama procedura jest związana z faktem, że naruszenie żwacz, dlatego kolejna ciąża będzie dostarczana tylko przez cesarskie cięcie.

Jeśli chodzi o bezpośrednie trudności, które mogą pojawić się w czasie ciąży w ciągu sześciu miesięcy, wiążą się z taką możliwością pęknięcie macicy przy dostawie. W wyniku rozwoju krwawienia z macicy, które mogą prowadzić do śmierci kobiety.

Co jeśli ciąża nastąpiła niemal natychmiast po cięciu?

W takich przypadkach cała odpowiedzialność spada na ramiona przyszłej matki. To ona decyduje: aborcję lub urodzenie dziecka. Obecnie znanych jest wiele przypadków, gdy w wyniku tej sytuacji kobiety urodziły drugie dziecko bez konsekwencji dla swojego ciała. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku jest stan blizny na macicy, do której lekarze bardzo uważnie podchodzą, szczególnie w 3. trymestrze.

W tych przypadkach, gdy pierwsza sekcja cięcia cesarskiego została wykonana metodą klasyczną (nacięcie podłużne), powtarzane porody odbywają się w ten sam sposób. Jeśli blizna jest poprzeczna i nie ma wskazań do drugiego cięcia cesarskiego, porody mogą być wykonywane naturalnie.