Cięcie cesarskie jest operacją złożoną, która w przeważającej większości przypadków jest wykonywana przez kobietę w ściśle określonych warunkach medycznych: czy jest to wąska miednica kobiety podczas porodu, splątanie wielu przewodów lub nieprawidłowe położenie dziecka w jamie brzusznej. Ale czasami kobieta decyduje: "Chcę zrobić cesarskie cięcie" bez żadnego świadectwa.

Dlaczego warto wybrać cesarską sekcję do woli?

Istnieje kilka wyjaśnień, że kobiety wybierają operację, a nie naturalny poród. Jak uzasadnione jest to - osądź sam.

Pierwszym wyjaśnieniem cesarskiego cięcia dobrowolnie jest strach z powodu plotek, które poród jest bardzo bolesny . Dziewczyny wierzą, że wybierając operację unikają bólu podczas porodu. Ale ilu ludzi uważa, że ​​bóle pooperacyjne towarzyszą im dłużej iw swojej intensywności nie są mniej ogólne? A ryzyko powikłań jest znacznie większe. I to także wiąże się z nieprzyjemnymi doznaniami. Potwierdzają to ci, którzy wykonywali cesarskie cięcie według własnego uznania i bez niego.

Drugim powodem cięcia cesarskiego jest to, że kobieta sama może wybrać datę urodzenia swojego dziecka. Warto jednak pamiętać, że wybierając piękną liczbę lub dzień, w którym ojciec dziecka nie jest w podróży służbowej, a lekarz nie jest na urlopie, kobieta pozbawi dziecko z wyboru. Ale dopiero początek walk sugeruje, że nadszedł czas, a dziecko jest gotowe do narodzin. A przymusowa dostawa daje nieprzyjemne konsekwencje w okresie zdrowienia kobiety.

Są też tacy, którzy twierdzą, że po przejściu do cesarskiego cięcia, uwalniają dziecko stresu od jego przejścia przez wąskie patrymonialne sposoby. Ale natura zorganizowała, że ​​tak powinno rodzić się dziecko. Podczas jego przejścia przez kanał rodny, dodatkowy płyn jest wypychany z płuc, co jest niemożliwe przy cięciu cesarskim. W konsekwencji wilgoć pozostaje w płucach dziecka, a powikłania pojawiają się wraz z podaniem tlenu.

Biorąc pod uwagę te i inne argumenty, trzeba zważyć wszystkie za i przeciw i dokonać właściwego wyboru dla siebie.