czy można masturbować się po porodzie Ciało płci pięknej w okresie ciąży i porodu doświadcza niezwykle silnego stresu, a powrót do zdrowia zajmuje sporo czasu. Z tego powodu młoda matka, po urodzeniu długo oczekiwanego potomstwa, nie może kochać się z mężem, przez co jest pozbawiona jednej z głównych przyjemności.

Tymczasem każda kobieta chce doświadczyć niesamowitej przyjemności towarzyszącej seksualnym relacjom dorosłych osób przeciwnej płci. Właśnie dlatego młode matki często interesują się tym, czy możesz się masturbować po porodzie, i po której godzinie możesz sobie pozwolić w ten sposób.

Czy po macierzyństwie można uprawiać masturbację?

Większość ginekologów zgadza się, że po porodzie nie ma nic złego w masturbacji. Jednak, gdy ciało młodej matki nie jest gotowe na pełne życie seksualne, wszelkie uczucia podczas tego procesu powinny być ograniczone wyłącznie do zewnętrznych narządów płciowych.

Ponadto masturbacja może być wykonywana tylko w warunkach doskonałej czystości. Ponieważ istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo infekcji w tym okresie, ręce, genitalia i wszelkie przedmioty używane do samozadowolenia powinny być bardzo dokładnie myte przy użyciu delikatnych środków czyszczących.

Jeśli chodzi o pytanie, ile dni po porodzie można się masturbować, niemożliwe jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. Ciało każdej kobiety jest indywidualne i z reguły można rozpocząć samozadowolenie, gdy młoda matka czuje się gotowa. Ponadto masturbacja lepiej jest odłożyć na jakiś czas w obecności następujących negatywnych czynników:

  • ogólne osłabienie i ciężkie złe samopoczucie;
  • intensywne wydzielanie z dróg rodnych z nieprzyjemnym zapachem;
  • bolesność szwy;
  • urazy doznane podczas porodu.

We wszystkich tych przypadkach, przed przystąpieniem do samozadowolenia, należy skonsultować się z lekarzem.