ataki zwiastunów Ciąża jest uważana za pełną 38 tygodni . Bliżej tego punktu ciało kobiety zaczyna się przygotowywać do nadchodzących narodzin. Impulsem do takiego treningu jest hormonalne podłoże kobiety. W tym okresie zmniejsza się progesteron, a estrogen wzrasta. W takim przypadku poród rozpocznie się dopiero wtedy, gdy ilość hormonów będzie na wystarczającym poziomie.

Przed narodzinami kobiety w ciąży rozpoczynają się tak zwane skurcze prekursorowe. Są to skurcze mięśni macicy, które okresowo powracają i szybko mijają. Długo wyczekiwana chwila narodzin zbliża się i wkrótce zobaczysz swoje dziecko.

Jak odróżnić walki od zwiastunów?

Nie przejmuj się faktem, że możesz pominąć walkę na zwyżkę, ich odczucia nie zawiodą. Te fałszywe skurcze mięśni mogą rozpocząć się kilka tygodni przed porodem, czasami mylone są ze skurczami porodowymi, ale nigdy nie będziesz mylić prawdziwych - różnią się one znacząco od prekursorów.

Ponieważ macica jest narządem mięśniowym, wymaga treningu. Dlatego też fałszywe skurcze można nazwać przygotowaniem macicy do nadchodzącej pracy, to jest to, czym różnią się zwiastuny od skurczów.

W takich walkach szkoleniowych nie powinno być absolutorium, a tym bardziej krwawe. Nie ma standardowych lub standardowych opisów odczuć tego zjawiska, ponieważ każda kobieta przechodzi indywidualnie, niektórzy opisują je jako dyskomfort podczas biegunki, inni są porównywane z bólem menstruacyjnym, a jeszcze inni prawie nie odczuwają nic. To zależy od wrażliwości progu bólu u kobiety w ciąży. Najważniejsze, że kiedy tak się dzieje, nie powinieneś się denerwować, trening macicy jest całkiem normalny. Ale jeśli nadal jesteś bardzo zmartwiony, skontaktuj się z lekarzem, powiedz mu o odczuciach i, jeśli wszystko jest w porządku, zrelaksuj się, uspokój, porozmawiaj z dzieckiem i nastaw się na pozytywną falę, ponieważ bardzo szybko spotkasz swój długo oczekiwany cud!

Jaka jest różnica pomiędzy treningami podczas drugiej ciąży?

Prekursory skurczów podczas drugiego porodu różnią się. Zwykle zaczynają się od 32 lub 34 tygodni. Ale w drugiej ciąży fałszywe skurcze mogą już rozpocząć się od 20 tygodnia. Mogą występować w różnym czasie, bezboleśnie i nieregularnie. Również brzuch może spaść i schudnąć kilka dni przed samym porodem, kiedy w pierwszej ciąży pojawia się za kilka tygodni.

Fałszywe skurcze lub prekursory charakteryzują się jedynie niewielkim skurczem mięśni macicy, które są bardzo krótkie i rytmiczne w czasie. Podczas tych skurczów szyjka macicy zaczyna się rozwijać, a wtedy pojawia się krwawa śluzówka korek uliczny . Zamknęła szyję przez cały okres ciąży. W tym czasie możesz powoli zacząć gromadzić się w szpitalu. Po uwolnieniu korków, gdy skurcze stają się częstsze i bardziej intensywne, wydzielanie płynu owodniowego może rozpocząć się w dowolnym momencie. Mogą się nieco odsunąć, ponieważ głowa dziecka zatrzymuje je, ale zdarza się, że woda wypływa w strumieniu. W takich momentach nie można używać podkładek, należy umieścić między nogami czysty ręcznik waflowy lub bawełniany prześcieradło. jak odróżnić skurcze od poprzedników Jeśli w tej chwili nie jesteś jeszcze hospitalizowany, musisz zadzwonić do położnej i natychmiast udać się do szpitala, a nawet wezwać karetkę, jeśli to konieczne.

Warto pamiętać, że w każdym razie skurcze są zwiastunami porodu. Kilka tygodni przed wyznaczonym czasem, musisz uważnie słuchać swojego ciała, które zawsze mówi ci, czego się spodziewać, ponieważ poród może się rozpocząć w dowolnym momencie. Naprzód jest trudnym procesem dla ciebie i twojego dziecka, ale co to jest w porównaniu z uczuciem, kiedy kładziesz swoje ulubione stworzenie na klatce piersiowej! Łatwe dla Ciebie poród i szczęśliwe macierzyństwo!