Na szczęście, a może niestety, poród nie jest produkcją teatralną, nie podążają tym samym scenariuszem. Jest to tak subtelny i intymny proces, na początku którego każda matka rodzi na swój sposób: ktoś zaczyna skurcze, ktoś ma wodę, a ktoś ma oddzielenie śluzowej wtyczki. I pomimo rozbieżności opinii o tym, jak szybko spotkasz się z dzieckiem w tym drugim przypadku, rozładowanie śluzu u kobiet w ciąży jest doskonałym powodem, aby uśmiechnąć się z radości z rychłego nadejścia długo oczekiwanego spotkania z okruchami, uspokój się, połóż torby przygotowane w szpitalu na progu słuchaj uważnie nowych odczuć swojego ciała.

Kiedy powstaje korek śluzu?

Tworzenie się korków następuje po wszczepieniu komórki jajowej do macicy - pod koniec pierwszego miesiąca ciąży. W tym czasie szyjka macicy pęcznieje, staje się bardziej miękka, a kanał szyjki macicy wypełniony jest gęstym śluzem - gęstą śluzówką, która ma za zadanie chronić macicę przed różnego rodzaju infekcjami.

Gap śluz przed porodem

Wraz z podejściem czasu pracy, kiedy szyjka pod działaniem hormonów odpowiedzialnych za aktywność zawodową, wygładza się i otwiera, wtyczka śluzu przesuwa się i, łamiąc, wychodzi jako wydzielina z pochwy. Ma wygląd przypominający żel skrzep lub kawałek gęstego kleju śluzowego, który jest przezroczysty, białawo-żółtawy, różowawy, lekko czerwonawy lub brązowy (gdy macica jest otwarta, naczynia włosowate ulegają pęknięciu, co powoduje specyficzne zabarwienie śluzu i żył krwi). Objętość błon śluzowych wynosi zwykle 1-2 łyżki lub 1,5 cm średnicy. Wyładowanie śluzu jest bardzo namacalne, może wystąpić jednocześnie, ale często zdarzają się sytuacje, w których zatyczka śluzu przez 1-3 dni porusza się w częściach w postaci "wyładowania", przypominającego początek lub koniec miesiączki, wyładowanie.

Oprócz naturalnego procesu, rozładowanie wtyczki w późnej ciąży jest stymulowane przez badania pochwy stanu macicy. Po rozdzieleniu korka pojawienie się bólu w dolnej części brzucha jest podobne do bólu menstruacyjnego, który może płynnie przejść do skurczów. W tym przypadku możemy mówić o początkach aktywności zawodowej. Aby to zweryfikować, musisz sprawdzić regularność skurczów i określić ich czas trwania. Jeśli skurcze są regularne w odstępie 10 minut, możesz bezpiecznie udać się do szpitala bez paniki. W międzyczasie skurcze nie są silne, lepiej nie spiesz się, aby przygotować się do szpitala położniczego, na przykład wziąć prysznic (nie kąpiel, jest obarczona infekcją w kanale rodnym).

Rozładowanie wtyczki śluzu w wieloraka

Wypływ zatyczki śluzowej w wieloródce nie ma osobliwości. Podobnie jak pervorodok, może to nastąpić bezpośrednio przed urodzeniem, kilka dni lub tygodni przed nimi, a być może jednocześnie z wypływem płynu owodniowego. Brak zaślepki przed urodzeniem jest normalny i wcale nie jest oznaką braku bariery zapobiegającej zakażeniu płodu w macicy.

Niektóre kobiety w ciąży, szczególnie prymitywne, mogą wyjść z korka w celu wypuszczenia wody, która w przeciwieństwie do błony śluzowej korka jest bardzo płynna i zwykle całkowicie przezroczysta. Jeśli wystąpi wyciek płynu owodniowego, ma on względnie trwały charakter i podczas wysiłku fizycznego na prasie, np. Podczas kaszlu, zwiększa się ilość wydzieliny. W tym przypadku, aby zapobiec możliwym powikłaniom ciąży, śluz Pamiętaj, aby szukać pomocy ekspertów.

Konsultacje lekarskie są również nieuniknione, jeśli:

  • wtyczka śluzu podczas ciąży odeszła wcześniej niż 2 tygodnie przed porodem na USG;
  • objętość śluzu jest znacząca, jego konsystencja jest płynna z jasnymi szkarłatnymi nieczystościami krwi. Należy pamiętać, że rozdzieleniu rurki nie towarzyszy krwawienie.

Więc zaopatrzmy się w spokój, zyskujemy siłę - spotkanie z najdroższym mężczyzną na świecie nie jest daleko! Optymizm dla Ciebie i łatwa dostawa!