Kilka tygodni przed porodem przyszła matka może zacząć odczuwać lekkie duszenie w dolnej części brzucha i dolnej części pleców, a także skamieniałość całego brzucha. Z reguły te odczucia są bezbolesne, ale wywołują niepokój - co, jeśli zaczęły rodzić, i czy nadszedł czas, aby przygotować się do szpitala położniczego?

Takie odczucia naprawdę wskazują na sposób porodu i nazywane są fałszywym porodem Braxton Hicks. Jednak dopóki nie jest to samo narodzenie, oznacza to, że nie trzeba iść do szpitala. Jak skurcze Brextona Hicksa, których objawy mogą być dość różnorodne, ujawniają się właśnie teraz.

Oznaki przeszkód treningowych

Możesz odróżnić fałszywe skurcze od rzeczywistych w następujący sposób:

 • fałszywe bójki nie mają określonej częstotliwości ofensywy;
 • fałszywe skurcze trwają nie dłużej niż minutę;
 • fałszywe skurcze są prawie bezbolesne i powodują minimum nieprzyjemnych wrażeń;
 • fałszywe skurcze są odczuwane jako skamieniałość macicy i lekkie skurcze w dolnej części pleców i podbrzuszu;
 • Skurcze Brextona Hicksa (walki treningowe) łatwo przechodzą od zmiany pozycji, spaceru lub ciepłego prysznica;
 • fałszywe zmagania nie rosną i nie zwiększają się z czasem, jak to się dzieje w prawdziwych bitwach;
 • fałszywym skurczom nie towarzyszą inne objawy początku porodu, takie jak wyładowanie korka, opróżnianie jelit i tak dalej.

Jeśli są to skurcze Braxton Hicks, objawy będą dokładnie takie. Fałszywe skurcze można rozpocząć już w 20. tygodniu ciąży, a nawet w ostatnich kilku miesiącach. W tym czasie możesz łatwo nauczyć się oceniać, jak pojawiają się walki treningowe i, w oparciu o zwykłe odczucia, będziesz wiedział, że aż nadejdzie pora dostawy.

Dokładne przyczyny występowania fałszywych skurczy nie zostały jeszcze ustalone, być może dlatego, że macica przygotowuje się w nadchodzących porodach, hormonalne podłoże może się zmieniać, a prawdopodobnie nadwrażliwość wiąże się ze znacznym wzrostem wielkości macicy i aktywności dziecka.

Fałszywe skurcze mogą trwać wystarczająco długo i wyczerpać matkę, która jest już w napięciu. Jednak wcześniej czy później skurcze szkoleniowe przed porodem zamieni się w prawdziwe. Mają także kilka ważnych symptomów, które pomagają zrozumieć, że ogólna aktywność już się rozpoczęła.

Jak rozpoznać prawdziwe pojedynki?

 • prawdziwe skurcze rosną zarówno pod względem natężenia bólu, jak i czasu trwania samego skurczu;
 • prawdziwe skurcze występują z tą samą częstotliwością (od 20-30 do 10-15 minut) i stopniowo maleją;
 • skurcze nasilają się poprzez aktywne chodzenie, a ciepłe prysznice tylko nieznacznie zmniejszają wrażliwość;
 • podczas tych skurczów może pojawić się korek śluzu i może pojawić się niewielkie krwawienie.

Jeśli walki trwają kilka godzin i odpowiadają wszystkim wymienionym objawom, zwiastuny narodzin fałszywej siły roboczej stały się rzeczywistością i można je spotkać w szpitalu położniczym. Jest to szczególnie ważne w przypadku drugiego i kolejnego porodu, ponieważ okres porodu może być bardzo krótki.

jak rozpoznać prawdziwe skurcze

Objawy fałszywych skurczy są dość przejrzyste, a intuicja przyszłej matki może łatwo stwierdzić, czy poród już się rozpoczął, czy też był jakiś czas wcześniej. Jednak matka oczekująca może w ogóle nie odczuwać wstępnych walk.

Ogólna aktywność może rozpocząć się natychmiast intensywnym i częstym, a co najważniejsze, produktywnym, jeśli chodzi o otwieranie macicy skurczów. Nie oznacza to, że macica nie przygotuje się do porodu z pomocą "treningu", więc nie musisz się tym martwić. Ciało będzie w stanie poradzić sobie z zadaniem narodzin dziecka i bez podpowiedzi. Każda ciąża i każdy poród odbywają się indywidualnie, dlatego zalecamy, abyś po prostu cieszył się oczekiwaniem na spotkanie z dzieckiem.