Dla kobiet, które rodzą się po raz pierwszy, pytania są szczególnie istotne - co dzieje się przed porodem, jak zaczynają się skurcze, jak wyglądają, jaka jest częstotliwość i czas trwania prawdziwych skurczów przed porodem? Wszystko komplikuje fakt, że kobiety w ciąży często mają fałszywe skurcze - tzw. Prekursory porodu.

Aby odróżnić je od rzeczywistych skurczy przed porodem, musisz odpowiedzieć sobie, czy pierwsze odczucia skurczów są naprawdę bolesne, czy żołądek po prostu twardnieje przez jakiś czas. Jeśli skurcz mięśni nie jest długi, nie ma ścisłej okresowości i wcale nie przynosi bólu, można bezpiecznie stwierdzić, że skurcze są fałszywe. Można je usunąć, biorąc umiarkowanie gorącą kąpiel lub wkładając świecę papaverine do odbytu.

Nie bój się, że w ten sposób przegapisz początek prawdziwych zmagań. Uwierzcie mi, prawdziwych bitew nie można wyczyścić żadnymi łaźniami i lekarstwami. Jeśli zaczną, będą trwać do samego porodu. I pomiń je, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu.

Początek porodu: skurcze

Jeśli czujesz, że ból w dole brzucha nie mija, a wręcz przeciwnie rośnie i staje się coraz częstszy, oznacza to początek aktywności zawodowej. Początkowo tylko dolny brzuch może zranić, a przed porodem spada jeszcze niżej. Jest uczucie, jakby ktoś ściął żołądek. Ból przypomina zwykły ból w menstruacji (od której są bolesne).

Z biegiem czasu ból wzrasta nieznacznie i podnosi się - na dno macicy. Od jej bolesnych doznań, które spływają i ostatecznie przemijają. W regularnych odstępach czasowych ból powraca, wraca na szczyt i stopniowo mija. Na tym etapie nadszedł czas, aby zacząć wykrywać czas samego skurczu i czas między skurczami. Równolegle można się spotkać i iść do szpitala.

Z reguły, dopóki częstotliwość skurczów przed porodem nie jest zbyt duża, a sama walka trwa krócej niż minutę, ból jest całkiem znośny. Wskazane jest, aby w tym czasie nie kłamać i nie siedzieć, ale chodzić po oddziale lub korytarzu szpitala położniczego. Przyspieszy to proces dostawy i odwróci uwagę od bólu. Przy zwiększonych skurczach i skróceniu czasu między atakami ból staje się silniejszy.

Kiedy przerwy pomiędzy skurczami zostają zredukowane do 4-3 minut, lekarz bada kobietę w fotelu ginekologicznym w celu określenia stopnia gotowości szyjki macicy - jej miękkości i otwarcia. Zwykle na tym etapie następuje znaczne ujawnienie szyjki macicy. Wtyczka śluzu w tym momencie w większości przypadków już odchodzi. Wygląda jak gęsta śluzowa wydzielina, czasem trochę różowawa, a nawet krwawa.

Niektóre kobiety oddają wodę wcześniej niż skurcze, inne - podczas walk. Ale zdarza się również, że skurcze osiągają apogeum, a woda nie wszystko znika. W tym przypadku lekarz przebija worek owodniowy i wypuszcza wodę. Ta procedura jest absolutnie bezbolesna.

Zwykle po lewatywach i przebiciu pęcherza skurcze nabierają jeszcze większego rozpędu i stopniowo zmieniają się w próby. Próby są odczuwane jako niekontrolowane pragnienie "dużego", ale krzesło nie ma kobiety. W tym czasie w żadnym wypadku nie można iść do toalety, ponieważ w każdej chwili może rozpocząć się poród.

Od samego początku kobieta kładzie się na stole dostawczym, krocze jest przetwarzane, a wysokie ochraniacze na buty są nakładane na jej stopy. jak zaczyna się praca Wszystko to jest niezbędne do dezynfekcji. Przy każdym ataku kobieta musi wziąć więcej powietrza w klatkę piersiową i dobrze popchnąć brzuch. Nie możesz pchnąć się w twarz, ponieważ jest to nieskuteczne i może prowadzić do tego, że w oczach wybucha trochę naczyń włosowatych, a białka oczu są pomalowane na czerwono.

Z reguły kobieta wystarcza 2-3 razy, aby urodzić dziecko. Oznacza to, że od momentu leżenia na stole dostawczym aż do narodzin długo oczekiwanego dziecka, mija około 10-15 minut.

To wszystko! Potem można pogratulować narodzin syna lub córki i pochwały za wytrzymałość i cierpliwość, które pomogły przetrwać i narodzić nowego człowieka.