skurcze co 10 minut Każda kobieta, która przeżyła kiedyś te uczucia, które są charakterystyczne dla porodu, nigdy nie pomyli ich z niczym i nie opuści początku procesu narodzin. Z reguły powstaje wiele pytań dla tych kobiet, które przygotowują się do narodzin pierwszego dziecka. Na przykład wiele przyszłych matek po prostu nie wie, co zrobić, gdy skurcze są obserwowane raz na 10 minut.

Jak zwykle zaczynają się walki?

Głównym pytaniem kobiet na spotkaniu ginekologa jest to, jak zwykle występują skurcze i jak często powinny być.

Okres początkowy, który charakteryzuje się skurczami w odstępie dłuższym niż 10 minut, jest bardzo długi i trwa od 7 do 12 godzin. Większość kobiet charakteryzuje ich objawy jako łagodny, bolesny ból w dolnej części brzucha. Stopniowo rosną i stają się coraz częstsze, zmieniając się w skurcze obserwowane co 10 minut. W tym samym czasie ich czas trwania nigdy nie przekracza 20-30 sekund.

Co dzieje się w ciele kobiety podczas walki?

W czasie, gdy kobieta doświadcza silnego, ostrego bólu, dochodzi do redukcji mięśniówki macicy. Z biegiem czasu jego siła rośnie. Płód w tym samym czasie odczuwa dyskomfort, nieznany mu aż do tego momentu. Niepokój obserwowany u wielu matek jest również charakterystyczny dla dziecka.

Walczy co 10 minut - co robić?

Kiedy kobieta w ciąży ma skurcz co 10 minut, oznacza to, że poród rozpocznie się wkrótce i konieczne jest udanie się do szpitala położniczego. skurcze co 10 minut

W tym samym czasie kobieta powinna pamiętać instrukcje i zalecenia, które otrzymała od ginekologa: jak oddychać , popychać i ogólnie jak się zachować . W końcu większość komplikacji związanych z procesem porodowym, takich jak rozerwanie, jest wynikiem tego, że kobieta rodzi niewłaściwe pchnięcie lub nie słyszy poleceń położnika, który mówił, aby popchnąć walkę.

Zatem przerwa między skurczami 10 minut wskazuje, że ogólny proces już się rozpoczął, a wkrótce urodzi się długo oczekiwane dziecko.