Rozstępy po porodzie to bardzo powszechne i dość nieprzyjemne zjawisko. Wiele kobiet ma do czynienia z faktem, że w czasie ciąży ich ciało zaczyna "dekorować" najpierw brązowo, z czasem zmieniając się w białe paski.

W polubowny sposób walka o piękno powinna rozpocząć się na etapie pierwszych manifestacji - w czasie ciąży. Jak wiadomo, zapobieganie jest zawsze skuteczniejszym leczeniem, nawet najdroższym. W związku z tym kremy do rozstępów muszą uzyskać więcej w czasie ciąży. I nie tylko zdobywać, ale także aktywnie je wykorzystywać.

Jeśli pomimo twoich najlepszych starań, po porodzie, z bólem obserwujesz białe rozstępy na udach, brzuchu i klatce piersiowej, nie rozpaczaj z czasem. Rozstępy, oczywiście, nie usuwają się w ogóle, ale możesz spróbować uczynić je widocznymi na minimalnym poziomie.

Metody radzenia sobie ze rozstępami po porodzie

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się znienawidzonych rozstępów. Wśród nich:

  • masaż próżniowy (wzmacnia komórki skóry, prowokuje ich wzmożony wzrost i znacznie zmniejsza rozstępy);
  • mikrodermabrazja (polerowanie skóry przy usunięciu górnej warstwy martwej);
  • peeling (zmniejsza rozstępy za pomocą kwasu fenolowego, owocowego lub glikolowego wykorzystywanego w procesie);
  • ozonoterapia (skutecznie przywraca uszkodzoną skórę, ma pewne przeciwwskazania);
  • mezoterapia (to wstrzyknięcie podskórne leków do naprawy uszkodzonych komórek skóry);
  • laserowe nawierzchnie i chirurgiczne usuwanie rozstępów;
  • krem na blizny i rozstępy.

Od wszystkich oprócz ostatnich sposobów radzenia sobie rozstępy po porodzie wymaga pomocy z zewnątrz od specjalistów, dla których młoda matka często po prostu nie ma czasu, a następnie zastanowimy się nad zastosowaniem kremu rozstępującego po urodzeniu dziecka. Można go stosować niezależnie, łącząc go z lekkim masażem.

Jak wybrać krem ​​na rozstępy?

Przed zakupem kremu na rozstępy najlepiej skonsultować się z lekarzem. Będzie mógł doradzić lekowi zgodnie z charakterystyką twojej skóry i jej stanu. Wybierając krem ​​do zginania na taniość. Kupując niezweryfikowany, a ponadto tani krem, możesz zaszkodzić nie tylko sobie, ale także dziecku, ponieważ teraz jesteś za to odpowiedzialny. Ale wysoki koszt nie może być gwarancją, że krem ​​pomoże ci bezbłędnie.

Odpowiadając na pytanie - który krem ​​z rozstępów jest lepszy? - należy powiedzieć, że krem ​​do rozstępów zawierających retinol pomaga lepiej niż inne. Ten składnik jest często zawarty w kremach do twarzy. Jego powołaniem jest zwiększenie elastyczności skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu. Możesz zauważyć poprawę dzięki stosowaniu kremu z retinolem po 6-8 tygodniach, ale nie od razu. Dlatego nie poddawaj się, jeśli rozstępy nie zmniejszają się w ciągu tygodnia.

Krem przeciw rozstępom z mumią

Możesz przygotować skuteczny krem ​​na blizny i stare rozstępy na brzuchu i ciele własnymi rękami. Przepis na ten krem ​​jest bardzo prosty. Będziesz potrzebował naturalnej mumii (nie tabletek), kremu dla niemowląt i zwykłych krem do usuwania rozstępów woda

2-4 gramów mumii rozpuścić w łyżeczce przegotowanej wody i wymieszać z 1 tubką kremu dla niemowląt lub kremu celulitowego. Otrzymaną mieszaninę nanosi się na obszary problemowe raz dziennie. Krem przechowywać w celu usunięcia rozstępów w lodówce.

Czym jest dobry krem ​​z mumią?

Zaletą tego kremu jest to, że zapewnia niezbędne w tym przypadku pierwiastki śladowe, które pomagają w procesie regeneracji komórek w obszarach problematycznych. Ten krem ​​nie jest przeciwwskazany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Dodatkowo, używając mumii, otrzymujesz efekt SPA.