po ilu po porodzie możesz się wykąpać Bardzo często kobiety, które niedawno stały się matkami, powstaje pytanie, ile po ostatnim porodzie można wziąć kąpiel. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie, biorąc pod uwagę wszystkie cechy po porodzie okres regeneracji organizm.

Kiedy po porodzie możesz kąpać się w łazience?

Większość ginekologów, odpowiadając na to pytanie, mówi, że nie można w pełni zanurzyć się w wodzie przed zatrzymaniem się lochii. Jak wiadomo, proces ten obserwuje się średnio około 6-8 tygodni. Po tym okresie mama może pozwolić sobie na relaks w ciepłej kąpieli.

Warto również zauważyć, że jeśli dostawa została wykonana przez cesarskie cięcie, wziąć kąpiel w tym przypadku nie może być wcześniej niż 2 miesiące. Idealną sytuacją byłoby, gdyby przed zabiegiem wody matka odwiedziła ginekologa, który po nim inspekcja da ci twoją zgodę.

Co należy wziąć pod uwagę podczas kąpieli?

Zajmując się tym, kiedy można wziąć kąpiel po porodzie, trzeba powiedzieć, że sama procedura ma również swoje cechy.

Po pierwsze, kąpiel powinna być doskonale umyta. Najlepiej używać neutralnych chemii gospodarczej, a następnie spłukać ją kilka razy.

Po drugie, temperatura wody podczas tej procedury nie powinna być wyższa niż 40 stopni. kiedy po porodzie możesz pływać w łazience W przeciwnym razie może dojść do krwawienia z powodu przepływu krwi do narządów miednicy.

Po trzecie, czas kąpieli nie powinien przekraczać 15-20 minut.

Osobno należy powiedzieć, jak i kiedy można wziąć kąpiel po urodzeniu matki karmiącej. Jeśli chodzi o czas, jest w pełni zgodny z wszystkimi wyżej wymienionymi standardami. Jedyna różnica polega na tym, że podczas kąpieli matka karmiąca nie powinna znajdować się w pozycji pod wodą.

Aby więc nie zaszkodzić jej ciału, matka powinna skontaktować się z ginekologiem po tym, jak po porodzie może leżeć w łazience.