Nowa matka powinna być przygotowana na to, że pierwsze dni po urodzeniu będą niezwykle ciężkie i wypełnione całą masą zmartwień. Ci, którzy urodzili dziecko w naturalny sposób, będą dużo łatwiejsi niż kobiety z Kesarenny. Ci ostatni doświadczą raczej bolesnych doznań, które uniemożliwiają im wypełnianie wszystkich nowych, nawet przyjemnych obowiązków.

Oprócz problemów z przywróceniem zdrowia, w pierwszym tygodniu po porodzie często towarzyszy pogorszenie stanu psychicznego i emocjonalnego kobiety. Poważny poród, ból, problemy na ramieniu - wszystko to może wywołać głęboką depresję, na którą nie powinni pozwolić rodzimi ludzie. Tylko ich opieka i pomoc są w stanie przywrócić matce jej dawny stan i pozwolić jej poświęcić się nowemu życiu.

Podstawowe zasady higieny

Jeśli kobieta została zszyta, trzymając łzy pochwy, będzie musiała przez jakiś czas unikać pozycji siedzącej. Zalecane jest również dokładne mycie zewnętrznych narządów płciowych i ich leczenie środkami antyseptycznymi. Trzeba poświęcić dużo czasu na sen i odpoczynek, dlatego gdy noworodek śpi, nie powinieneś wyczarowywać pieca lub prać. Przypisz go do swoich bliskich i odpocznij. Ilość wyprodukowanego przez ciebie mleka zależy od tego, a co za tym idzie - od zdrowia dziecka.

Posiłki w pierwszych dniach po urodzeniu

Po urodzeniu dziecka nie należy od razu rzucić się na takie pyszne i apetyczne domowe jedzenie, zaskakujące jego obfitością. Po pierwsze, twój żołądek, a także przewód pokarmowy, nie są gotowe na taki ładunek. Jest pełna frustracji, ale jeszcze gorsza - zaparcia . Po drugie, musisz zająć się dzieckiem, które jest teraz całkowicie zależne od jakościowego i ilościowego składu Twojego mleka. No cóż, jeśli niewłaściwa dieta w pierwszym tygodniu po urodzeniu spowoduje tylko kilka pryszczów na dupie dziecka.

Ale uczta gastronomiczna może zakończyć się straszną alergią, skazą lub kolka jelitowa . w pierwszym tygodniu po porodzie Niedawno mamusia nie zaszkodzi zapoznać się z zasadami z diety, które powiedzą ci, jak prawidłowo przygotować organizm do wchłaniania pokarmu. Jedno można powiedzieć z całą pewnością: przez długi czas trzeba będzie zapomnieć o tłustych, pikantnych, słonych lub wędzonych potrawach. Dotyczy to nie tylko laktacji, ale także osób, które przeżyły cesarskie cięcie.

Jeśli poród nie był prosty, to mama może być zaniepokojona problemami z oddawaniem moczu, hemoroidami, wydzielinami z dróg rodnych i innymi problemami. Musisz zrozumieć, że wszystkie są tymczasowe i wyprzedzają najpiękniejszy etap twojego życia.