częstotliwość skurczów Spadek, rodzaj skurczów szkoleniowych, może wprowadzić w błąd kobietę pierworodną. Można je zaobserwować już od 20. tygodnia ciąży. Z reguły takie skurcze są mniej wyraźne i wcale nie bolesne, a także mają charakter nieregularny i krótkotrwały. Dlatego, aby odróżnić je od teraźniejszości, każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć, jak często zaczynają się skurcze prenatalne.

Jakie są główne objawy skurczów prenatalnych?

Główną cechą prawdziwych skurczów jest to, że mają wyraźną okresowość. Każda kobieta manifestuje się na różne sposoby. W większości przypadków ten ból, dokuczliwy ból w dolnej części brzucha i pleców lędźwiowych, które są tak zwane półpasiec.

Jak zmienia się częstotliwość pracy w pracy?

Na samym początku porodu ciężarna kobieta odczuwa skurcze po dostatecznie długim okresie czasu. W tym przypadku ból jest umiarkowanie wyraźny. Wraz ze wzrostem częstotliwości skurczów przed porodem ból wzrasta.

W procesie generycznym zwykle warunkowo wyróżnia się 3 etapy:

  • utajony (początkowy lub ukryty);
  • aktywny;
  • przejściowy.

jak często zaczynają się skurcze Ukryty (początkowy) etap zajmuje około 7-8 godzin. W tym samym czasie czas trwania samego skurczu waha się w zakresie 30-45 sekund. Częstotliwość w pierwszej kolejności skurcze średnio równe 5 minutom, tj. co 5 minut następuje skurcz macicy i jej szyja jest uchylona zaledwie kilka centymetrów.

W fazie aktywnej, która trwa 3-5 godzin, czas trwania walki wzrasta do 60 sekund. Częstotliwość porodu przy urodzeniu wynosi 2-4 minuty.

Etap przejściowy jest najkrótszy - 30-90 minut. Walczy dłużej - 70-100 sekund. Różnica między dwoma skurczami również maleje.