Jak zaczynają się skurcze Jak wiesz, bardzo często porody u kobiet w ciąży są znacznie szybsze i łatwiejsze niż po raz pierwszy. Oczywiście mogą występować różne komplikacje, które tylko komplikują powtarzające się dostawy. Ponadto, jeśli przerwa między narodzinami wynosi więcej niż 10 lat, kobieta jest warunkowo utożsamiana z primipara.

Co może wskazywać na zbliżający się początek porodu w wielorakości?

Na długo przed skurczami wielorakiego początku, kobiety poznają nadchodzącą siłę roboczą. Od momentu rozpoczęcia działania estrogenu i zmniejszenia stężenia progesteronu, ciało kobiece zaczyna się przygotowywać do porodu. Na drugi a następnie poród, prawdopodobieństwo, że ogólne działania będą szybkie, jest bardzo duże. Dlatego zaraz po wypuszczeniu błon śluzowych można rozpocząć pęknięcie płynu owodniowego i obserwować pierwsze skurcze. W takiej sytuacji głównym zadaniem kobiety w ciąży jest jak najszybsze dotarcie do szpitala.

W jaki sposób częstotliwość skurczów różni się u kobiet w pierwszym i wielu ciążach?

Każda kobieta, która spotyka się z drugim porodem, powinna wiedzieć, jak zaczynają się skurcze. Zwykle tzw walki treningowe , zacznij trochę później niż przy pierwszym porodzie - od 32 tygodnia. W niektórych przypadkach mogą być całkowicie nieobecne.

Ci, którzy rodzą drugą matkę matki, często nie wiedzą, jak często i jak zaczynają się skurcze przed ponownym porodem, i czy w ogóle nie mogą zacząć. Zwykle wynosi 5-10 minut. W tym przypadku odczucia są takie same jak podczas pierwszego porodu. Po przeżywaniu ich raz, ciężarna kobieta nigdy ich nie pomyli.

Często, w jakich odstępach czasu (przerwy) rozpoczyna się, zależy od tego, ile czasu od pierwszego porodu. jak często zaczynają się skurcze Jeśli kobieta zaszła w ciążę prawie natychmiast po urodzeniu pierwszego dziecka, skurcze mają krótki okres, około 5-15 minut.

Rozpoczęcie walk powinno również, tak jak podczas pierwszego porodu, tj. przerwa między nimi pierwsza to około 10-15 minut. Skrócenie go do 5 minut wskazuje na natychmiastowe rozpoczęcie procesu porodu. To jest podstawa do wyjścia do szpitala, jeśli walka rozpoczęła się w domu. W takim przypadku nie możesz się wahać, ponieważ w porównaniu z pierwszym, drugie porody stopiły się znacznie szybciej. Zdarzają się przypadki, gdy kobiety, które są w ciąży z drugim dzieckiem, urodziły bezpośrednio karetkę, zanim mogły dotrzeć do szpitala położniczego.