Dla każdej kobiety, która czeka na swoje pierwsze dziecko, narodziny wydają się równocześnie czymś cudownym - w oczekiwaniu na jej szczęście, a jednocześnie straszne - w nieznane iw obawie przed nadchodzącym bólem. Wiele obaw o pierwszeństwo kobiet zostanie potwierdzone przez narodziny, ponieważ ból porodowy w większości przypadków jest całkiem znośny. I są sposoby, aby to zmniejszyć.

Warto zauważyć, że narodziny primipary mają wiele cech. To i wczesne pojawienie się "false" lub "Treningowe" walki , niepoprawna interpretacja bólu, nadmierna nerwowość i strach przed zagubieniem "tej chwili", nie ma pojęcia, które moms nie odbyło się w tej chwili.

Istnieją prekursory wczesnej dostawy u primiparów:

  1. Rozładowanie błon śluzowych jest zgodne co do dokładnych terminów, kiedy wtyczka z primiparous odlatuje obecnie niedostępna. Średnio zdarza się to 1-2 tygodnie przed porodem, ale możliwe jest jej wypisanie i godzinę przed rozpoczęciem regularnych skurczów, dlatego powinieneś poinformować swojego lekarza.
  2. Nieregularne "treningowe" skurcze - pojawiają się na różnych etapach ciąży - od 20 do 38 tygodni, krótkie, nieregularne, nieco bolesne. Zwykle przechodzi podczas chodzenia lub zmiany pozycji.
  3. Zejście brzucha w dół - z powodu odwrócenia głowy płodu i obniżenia w miednicy. W tym przypadku kobietom łatwiej jest oddychać i siedzieć, ale pojawia się drętwienie miednicy i bardzo częste oddawanie moczu. Terminy, w których brzuch pierwiastka jest obniżony, są indywidualne, zwykle 1-3 tygodnie przed urodzeniem.
  4. Zmniejszenie liczby ruchów płodu - wynika to z mniejszej objętości małej miednicy kobiety, a zatem z mniejszej przestrzeni dla ruchów. Zjawisko to u wrażliwej przyszłej matki często wywołuje panikę i strach, a większość z nich nie przywiązuje wagi do tego faktu, ponieważ ruch płodu u primiparów często jest odczuwany słabo lub wcale.
Pierwsza ciąża i czas porodu

Nie przerywaj debaty i nie zastanawiaj się nad tym, co to słowo rodzi. To dlatego, że anatomicznie i fizjologicznie, ciało primiparów jest mniej przygotowane do porodu, trwa dłużej, szyjka macicy ulega rozszerzeniu i skróceniu w dłuższym okresie czasu. Pierwsza ciąża jest często przedwczesna, często skomplikowana, z przedwczesnym pęknięciem płynu owodniowego. W pełnym wymiarze czasowym uważa się ciążę z porodem w wieku 38-40 tygodni. Z drugiej strony wszystkie te czynniki zależą bezpośrednio od wieku kobiety w trakcie porodu.

Nawiasem mówiąc, w szpitalach położniczych istnieje szczególna klasyfikacja kobiet w ciąży. Na przykład kobieta w wieku 27 lat będzie już nazywać się tak, jak staruszek, a w wieku ponad 30 lat kobieta automatycznie wejdzie w tę kategorię - starsza osoba prymitywna. Jeśli primipara ma mniej niż 18 lat, nazywa się ją młodą. Klasyfikacja ta wiąże się z faktem, że osoby prymitywne w wieku powyżej 30 lat stanowią grupę ryzyka powikłanych porodów i okresu poporodowego. Najczęściej ryzyko to jest spowodowane dużą liczbą chorób nabytych w wieku trzydziestu lat. Młode primogenitory, choć mają skromniejsze rany niż ich starsi koledzy, często mają wąską miednicę, niedojrzałą ani anatomicznie, ani funkcjonalnie. Powoduje to znaczny odsetek zranień porodowych kobiet w wieku poniżej 18 lat.

Jak rozpocząć poród podczas pierwszej ciąży? poprzednicy porodu w figurek

Początek porodu u primiparów jest stopniowy, czas trwania i intensywność skurczów wzrastają. Podczas skurczów woda może odpłynąć - jest to sygnał potrzeby pójścia do lekarza i hospitalizacji szpitala tak szybko, jak to możliwe. Jeśli woda jest spuszczona, zmień pranie na czyste, połóż podkładkę higieniczną, aby zapobiec infekcji i powiedz lekarzowi o kolorze. płyn owodniowy - ma ważną wartość diagnostyczną.

Czas trwania skurczów w figurkach jest indywidualny, ale w porównaniu z wieloródkami skurcze są długie, długie, czasami bolesne. Skrócenie przerwy między skurczami mówi o konieczności pośpiechu z odejściem do szpitala. Konieczne jest przygotowanie niezbędnych rzeczy z góry - paszport, karta wymiany, karta medyczna, szlafrok. Kapcie, produkty higieniczne, papier i długopisy, bielizna, zestaw dla niemowląt.