Skurcze są krótkotrwałymi skurczami mięśni macicy. W ostatnim etapie ciąży kobiety mogą doświadczać skurczów przygotowawczych. Dlaczego tak się dzieje? Faktem jest, że bez wcześniejszego przygotowania macicy do porodu trudno będzie jej poradzić sobie z nieoczekiwanie dużym obciążeniem. Skurcze treningowe pomagają przygotować macicę do porodu i zmiękczyć jego szyję.

Na pytanie, kiedy rozpocząć treningi, nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ jest to bardzo indywidualne. Najczęściej występują po dwudziestym tygodniu semestru, ale mogą wystąpić wcześniej i znacznie później. Czasami wcale nie są.

Podczas treningów walki wrażenia mogą być silne i bolesne, ale w niektórych przypadkach są całkowicie niewidoczne dla kobiety. Wszystko zależy od progu czułości.

Jak wyglądają treningi?

Kobieta odczuwa ból w dolnej części brzucha, podobnie jak ból podczas miesiączki. Ponadto w żołądku występuje napięcie i twardość. Ból czasami daje w dolnej części pleców.

Bolesne napady treningowe

Fakt, że skurcze przygotowawcze mogą towarzyszyć bólowi, jest całkiem normalny. Jeśli podczas treningów walczysz z uczuciem zbyt bolesnym, weź ciepły prysznic, wykonuj lekki masaż brzucha. Staraj się rozpraszać.

Jak zdefiniować walki treningowe?

Przede wszystkim konieczne jest obliczenie odstępów między skurczami. Walki treningowe są nieregularne i szybko mijają. Zwróć uwagę, jak długo trwają treningi. Mogą trwać od kilku sekund do dwóch minut, nigdy więcej. Prawdziwe bóle porodowe trwają ponad dwie minuty, są cykliczne i towarzyszy im odprowadzanie wody. Właśnie z tego powodu fałszywe walki można odróżnić od prawdziwych.