modlitwa kobiety w ciąży Ciąża to szczególny warunek w życiu kobiety. Oczekiwanie na to, że przyszłe dziecko to zmieni, zmieni zwykły tryb życia.

W naszych czasach dysfunkcyjnej ekologii rzadko kobieta bez trudności znosi ciążę. A czasami towarzyszy mu poważne zagrożenia dla płodu . Kiedy lekarze nie są już w stanie pomóc, aby uratować życie nienarodzonego dziecka, tylko modlitwa może pomóc.

Apel do Boga z serca może zdziałać cuda. Ponadto modlitwa uspokaja kobiety w ciąży, działając jako talizman dla nich i wzmacniając ich stan umysłu. I, jak wiadomo, równowaga emocjonalna - Jeden z kluczowych składników korzystnego przebiegu ciąży.

Możesz modlić się własnymi słowami. W końcu jego siła zależy od szczerości modlącego się człowieka. Są też specjalnie skomponowane modlitwy ortodoksyjne dla kobiet w ciąży. Uważa się, że czytanie ich, przyszłe matki zyskują siłę, która pomoże im przetrwać wszystkie przeciwności.

Czym są modlitwy ortodoksyjne dla kobiet w ciąży?

Zgodnie z tradycją prawosławną, kobieta w ciąży ma zwyczaj modlić się o zdrowie i zdrowie dziecka przed rodzicami Najświętszego Theotokosa (Iokim i Anna) oraz rodzicami Jana Chrzciciela (Zachariasza i Elżbiety). W rzeczywistości istnieje kilka ikon protekcjonalnych kobiet w ciąży i macierzyństwa. Weź pod uwagę najbardziej czczony.

Ważne ikony dla przyszłych matek
  1. Ikona Matki Bożej "Pomoc w porodzie" cieszy się szczególnym wyróżnieniem dla kobiet, które oczekują dzieci. Najczęściej kobiety w ciąży wykonują swoje modlitwy tuż przed nią. Ikonę tę można również zobaczyć w pokojach kobiet w ciąży.
  2. Ikona Matki Bożej Fiodorow jest znana od czasów Rusi Kijowskiej. Przez długi czas Ikona Fiodorowa działa jako pośrednik dla dobrobytu rodziny i chroni narodziny zdrowego potomstwa.
  3. Ikona Joachima i Anny jest w stanie pomóc nawet bezdzietnym parom odnaleźć długo wyczekiwane potomstwo. W końcu Joachim i Anna są rodzicami Matki Boskiej, która przez długi czas pozostawała bezdzietna. I tylko w schyłkowych latach Bóg posłał im córkę.
  4. Ikona z siedmioma strzałkami ("Zmiękcz złe serca") chroni kobiety, które noszą ciężkie brzemię ciąży. A jeśli powiesz ikonę przy wejściu do domu - będzie w stanie ochronić rodzinne serce przed różnymi przeciwnościami.
  5. Ikona Wielebnego Romana. Modlitwa wykonana przez ciężarną kobietę obok ikony Wielkiego Męczennika pomaga wielu zdesperowanym kobietom zdobyć szczęście macierzyństwa.
  6. Ikona Świętego Piotra Periskeva zawsze miała wielki honor wśród zwykłych ludzi. To jej dziewczyny spytały dobrych adoratorów, a bezdzietni rodzice urodziły dziedzica. Ikona Matki Boskiej jest dobrym pomocnikiem macierzyństwa, chroni zdrowie kobiet i rodzinną harmonię.
  7. Ikona Sporuchnitsa grzeszna - patronuje macierzyństwu, ma moc uzdrawiania różnych dolegliwości. Ponadto pomaga uwolnić nawet ciężkie grzechy, takie jak cudzołóstwo i aborcja. modlitwa za zdrowie ciężarnych

Przed porodem szczególne znaczenie ma modlitwa za kobiety w ciąży. Możesz modlić się o pomyślne rozwiązanie przed cudownymi ikonami Matki Bożej: "Asystent", "Uzdrowiciel", "Fedorowskaja" itd.

Modlitwy dla kobiet w ciąży z groźbą załamania ciąży

Uważa się, że modlitwa o zachowanie ciąży dla Najświętszej Matki Boga ma szczególną siłę dla ciężarnej kobiety. Ponadto można przeczytać "Modlitwę o zachowanie ciąży dla Pana Jezusa Chrystusa" lub "Modlitwę o kobiety w ciąży" przed ikoną Matki Bożej Kazańskiej i innych.

Jakie modlitwy należy czytać w ciąży?

Modlitwa jest apelem do Najwyższego. Bóg słyszy szczere serce we wszystkich językach, w jakiejkolwiek formie i na całej naszej planecie, wszystko zależy od przyszłej matki i jej religii. Ciąży modlitwa na każdy dzień pomoże znaleźć spokój ducha.

Prawosławna modlitwa kobiety w ciąży do Najświętszej Maryi Panny

Och, Chwalebna Matko Boża, zmiłuj się nade mną, sługa twój, przyjdź mi z pomocą podczas moich chorób i niebezpieczeństw, z którymi wszystkie biedne córki Ewy rodzą dzieci.

Pamiętaj, o Błogosławiona w żonach, z jaką radością i miłością poszłaś pośpiesznie do wysokiego kraju, aby odwiedzić swoją ukochaną Elżbietę podczas jej ciąży i jakie wspaniałe działanie Twoja łaskawa wizyta u matki i dziecka.

I przez wasze niewyczerpane miłosierdzie, dajcie mi, waszemu najskromniejszemu słudze, bezpieczne uwolnienie od ciężaru; Daj mi tę łaskę, aby dziecko, teraz odpoczywając pod mym sercem, oprzytomniało, z radosną lekkością, jak święte dziecko Jana, oddawał cześć Boskiemu Panu Zbawicielowi, który z miłości do nas, grzeszny, nie gardziłby nawet, aby zostać dzieckiem.

Niesmaczną radość, która napełniła twoje dziewicze serce spojrzeniem na nowo narodzonego Syna i Pana, niechaj smutek, który przychodzi do Mnie w pośród chorób narodzin, będzie zadowolony ze Mnie. Niech życie świata, mój Zbawiciel, narodzony przez Ciebie, wybawi mnie od śmierci, która położy kres życiu wielu matek w godzinie rozwiązania i niech owoc mojego łona znajdzie się wśród wybranych Bożych.

Posłuchaj, Najświętsza Królowo Nieba, moja pokorna modlitwa i spójrz na mnie, biedny grzeszniku, z twoim okiem łaski; Nie zawstydzajcie mojej nadziei na wasze wielkie miłosierdzie i nie rzucajcie się na mnie.

Chrześcijański pomocnik, Uzdrowiciel Chorób, pozwólcie mi także być uhonorowanym, aby doświadczyć, że jesteście Matką Miłosierdzia i zawsze będę chwalić Twoją łaskę, która nigdy nie odrzuci modlitw ubogich i odkupi każdego, kto wzywa Cię w chwilach smutku i choroby. Amen.

Modlitwa o zachowanie ciąży dla Pana Jezusa Chrystusa

Wszechmogący Boże, Stwórca wszystkiego, co widzialne i niewidzialne! My, utalentowani umysły stworzenia, uciekamy się do Ciebie, umiłowany Ojcze, ponieważ stworzyłeś nasz rodzaj poprzez specjalną radę, stworzyłeś nasze ciało z ziemi z niewysłowioną mądrością i wdychasz duszę z Twojego Ducha do tego, abyśmy mogli być Twoim podobieństwem.

I chociaż było to w Twej woli, aby stworzyć nas od razu, jak również anioły, gdybyś tylko był zachwycony, ale podobała się Twoja mądrość, że przez męża i żonę, w Tobie, ustanowiony porządek małżeństwa, rozmnożyła się ludzkość; Pragniecie błogosławić ludzi, aby wzrastali i rozmnażali się i wypełniali nie tylko ziemię, ale także anielskie zastępy.

O Boże i Ojcze! Niech wasze imię będzie uwielbione i uwielbione na wieki za wszystko, co dla nas zrobiliście! Dziękuję Ci również za Twoje miłosierdzie, że nie tylko Ja, z Twojej woli, z Twego cudownego stworzenia, dokonałem się i uzupełniłem liczbę wybranych, ale że uhonorowałeś mnie, abym pobłogosławił w małżeństwie i przysłał mi owoc łona.

To jest Twój dar, Twoje Boskie miłosierdzie, o Panie i Ojcze ducha i ciała! Dlatego apeluję do Ciebie samego i modlę się do Ciebie z pokornym sercem o litość i pomoc, aby to, co robisz we Mnie ze swoją mocą, zostało zbawione i doprowadzone do bezpiecznego urodzenia. Gdyż wiem, o Boże, że nie jestem w stanie, a nie w mocy ludzi, wybrać własną drogę; jesteśmy zbyt słabi i podatni na upadek, aby ominąć wszystkie sieci, które zły duch stawia nam zgodnie z waszym pozwoleniem, i uniknąć tych złych doświadczeń, w które pogrąża się nasza lekkomyślność.

Twoja mądrość jest nieograniczona. Kogo chcesz. Będziesz bez szwanku przez Twojego anioła, który ocalisz od wszelkiego nieszczęścia. Dlatego ja, Ojcze miłosierny, oddaję się mojemu smutkowi w Twoich dłoniach i modlę się, abyś spojrzał na mnie okiem miłosierdzia i wybawił mnie od wszelkiego cierpienia.

Przyślij mi i mojemu słodkiemu mężowi moją radość, o Boże, Mistrzu wszelkiej radości! Abyśmy, na widok Twojego błogosławieństwa, całym sercem, wielbili Cię i służyli radosnym duchem. Nie chcę być wycofany z tego, co postawiliście całej naszej rasie, po to, aby w naszych chorobach wydać na świat dzieci.

Ale pokornie proszę Cię, abyś pomógł mi znieść cierpienie i wysłać pomyślny wynik. A jeśli wysłuchacie naszej modlitwy i przysyłacie nam zdrowe i dobre dziecko, przysięgamy, że przynosimy to wam ponownie i oddajemy wam, abyście trwali dla nas i nasienia z miłosiernym Bogiem i Ojcem, podczas gdy przysięgamy, że zawsze będziemy Sługami wiernymi z naszą dziecko.

Słuchajcie, Miłosierny Boże, modlitwę waszego sługi, wypełniajcie modlitwę naszego serca, dla Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, który stał się dla nas wcieleniem, teraz żyje z Tobą i Duchem Świętym i rządzi w wieczności. Amen.

Modlitwa o zachowanie ciąży dla Najświętszej Maryi Panny

Och, Chwalebna Matko Boża, zmiłuj się nade mną, sługa twój, przyjdź mi z pomocą podczas moich chorób i niebezpieczeństw, z którymi wszystkie biedne córki Ewy rodzą dzieci.

Pamiętaj, o Błogosławiona w żonach, z jaką radością i miłością poszłaś pośpiesznie do wysokiego kraju, aby odwiedzić swoją ukochaną Elżbietę podczas jej ciąży i jakie wspaniałe działanie Twoja łaskawa wizyta u matki i dziecka.

I przez wasze niewyczerpane miłosierdzie, dajcie mi, waszemu najskromniejszemu słudze, bezpieczne uwolnienie od ciężaru; Daj mi tę łaskę, aby dziecko, teraz odpoczywając pod mym sercem, oprzytomniało, z radosną lekkością, jak święte dziecko Jana, oddawał cześć Boskiemu Panu Zbawicielowi, który z miłości do nas, grzeszny, nie gardziłby nawet, aby zostać dzieckiem.

Niesmaczną radość, która napełniła twoje dziewicze serce spojrzeniem na nowo narodzonego Syna i Pana, niechaj smutek, który przychodzi do Mnie w pośród chorób narodzin, będzie zadowolony ze Mnie.

Niech życie świata, mój Zbawiciel, narodzony przez Ciebie, wybawi mnie od śmierci, która położy kres życiu wielu matek w godzinie rozwiązania i niech owoc mojego łona znajdzie się wśród wybranych Bożych. Posłuchaj, Najświętsza Królowo Nieba, moja pokorna modlitwa i spójrz na mnie, biedny grzeszniku, z twoim okiem łaski; Nie zawstydzajcie mojej nadziei na wasze wielkie miłosierdzie i nie rzucajcie się na mnie, Chrześcijański Asystent, Uzdrowicielu Chorób, więc pozwólcie mi także doświadczyć na sobie, że jesteście Matką Miłosierdzia, i niech zawsze oddaję chwałę waszej łasce, która nigdy nie odrzuca modlitw ubogich i ratuje każdego, kto was wzywa podczas ucisku i choroby. Amen.

Modlitwa kobiety w ciąży o bezpieczne rozwiązanie

Och, Chwalebna Matko Boża, zmiłuj się nade mną, sługa twój, przyjdź mi z pomocą podczas moich chorób i niebezpieczeństw, z którymi wszystkie biedne córki Ewy rodzą dzieci.

Pamiętajcie, o Błogosławiona w żonach, z jaką radością i miłością poszłaś pospiesznie do wysokiego kraju, aby odwiedzić swoją ukochaną Elżbietę podczas jej ciąży i jakie wspaniałe działanie złożyła twoja łaskawa wizyta zarówno u matki, jak i dziecka.

I z powodu waszego niewyczerpanego miłosierdzia, dajcie mi, waszemu pokornemu niewolnikowi, uwolnienie się od ciężaru; Daj mi tę łaskę, aby dziecko, odpoczywając teraz pod moim sercem, odzyskało zmysły, z radosną lekkością, jak święty Jan, oddawało cześć Boskiemu Panu Zbawicielowi, który z miłości do nas, grzeszny, nie brzydziłby się nawet Dziecięciem.

Niewypowiedziana radość, która napełniła wasze dziewicze serce spojrzeniem na nowo narodzonego Syna i Pana, niech to smutek, który mnie zasmuca pośród chorób narodzin.

Niech życie świata, mój Zbawiciel, narodzony przez Ciebie, wybawi mnie od śmierci, która położy kres życiu wielu matek w godzinie rozwiązania, i niech owoc mojego łona znajdzie się wśród wybranych Bożych.

Usłysz, Błogosławiona Królowo Nieba, moja pokorna modlitwa i spójrz na mnie, biedny grzesznik, Twym okiem z łaską; Nie zawstydzajcie mojej nadziei na wasze wielkie miłosierdzie i nie rzucajcie się na mnie. Chrześcijański pomocnik, Uzdrowiciel Chorób, pozwól mi być zaszczycony, aby doświadczyć, że jesteś Matką Miłosierdzia, i niech zawsze będę chwalić Twoją łaskę, która nigdy nie odrzuciła modlitw ubogich i nie odkupiła wszystkich, którzy wzywają Cię w czasach smutku i choroby. Amen.

Modlitwa za dzieci

Ojcze łaski i miłosierdzia! Zgodnie z odczuciem moich rodziców, pragnę moim dzieciom obfitości ziemskich błogosławieństw, życzyłbym im błogosławieństw z rosy niebios i tłustości ziemi, ale Twoja święta będzie z nimi!

Rozmieść ich przeznaczenie według Twej dobrej woli, nie pozbawiaj ich chleba powszedniego w życiu, posyłajcie im wszystkie niezbędne czasy, aby osiągnąć błogą wieczność; bądźcie dla nich miłosierni, gdy grzeszycie przed wami; nie przypisujcie grzechów młodości i nieświadomości ich; Doprowadź ich serca do zguby, gdy sprzeciwiają się przewodnictwu twojej dobroci. Ukarz ich i Miluy, kierując cię na ścieżkę, która Cię podoba, ale nie odrzucaj ich z dala od Ciebie!

Przyjmijcie z łaską ich modlitwy; zapewnić im sukces w każdej dobrej pracy; Nie odwracajcie się od nich w dniach ucisku, aby ich pokusy nie zostały pokonane. Zasłoń ich miłosierdziem Twoim; pozwól swojemu aniołowi iść z nimi i ocal je od wszelkiej nędzy i zła.

Modlitwa kobiety w ciąży (własnymi słowami)

Panie, dziękuję, że dałeś mi dziecko.

A ja błogosław, proszę, owoc we mnie. Pomóż uchronić się od wad i chorób. Błogosław mu pełny rozwój i zdrowie.

Pobłogosław też mnie. Aby uniknąć chorób i powikłań w moim ciele. Wzmocnij mnie i trzymaj nas razem z dzieckiem.

Niech moje narodzenie będzie błogosławione i łatwe.

Dałeś nam ten cud. Dziękuję. Ale pomóż mi być porządną mamą.

Ufam jego życiu i naszej przyszłości w twoje ręce.

Amen.