Żołądek w 13. tygodniu ciąży Przyszłe macierzyństwo nieustannie zmienia oblicze kobiety, aw 13. tygodniu ciąży nie każdy może schować brzuch. Teraz nadszedł czas, aby pomyśleć o wygodnych ubraniach i bieliźnie, które nie będą utrudniać ruchów i wyciskać rosnący brzuch z dnia na dzień.

Wielkość brzucha w 13 tygodniu ciąży

Po raz kolejny na spotkanie z ginekologiem, kobieta w wieku 13 tygodni najprawdopodobniej dowie się, co to jest WDM. Lekarz najpierw mierzy wysokość podłogi macicy - rozmiar od wierzchołka kości łonowej do samego dna macicy. Teraz powinno być do 13 cm, która jest równa liczbie tygodni.

Jeśli istnieją odstępstwa, a są one znaczące, może trzeba poddawać USG, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku z dzieckiem, jak to możliwe, jak opóźnienie w rozwoju i dostępności wielokrotna ciąża. Szerokość macicy wynosi teraz 10 cm, ponadto lekarz mierzy całkowity obwód brzucha, który będzie indywidualny dla każdej kobiety.

Żołądek w 13. tygodniu ciąży u chudych i grubych kobiet będzie oczywiście inny, a u bujnych kobiet nie jest jeszcze wizualizowany. Ale kobiety w ciąży o normalnej i szczupłej sylwetce już zauważą, jak wyraźnie to brzmi.

Innym problemem, który dręczy kilka kobiet, gdy żołądek w 13 tygodniu ciąży nie rośnie - to po prostu nie robi. Jest czas, aby zabrzmieć alarmem, ponieważ kobieta nadal nie czuje mieszając i nie widzi żadnych dowodów na jego stan.

Może to być podczas pierwszej ciąży, a brzuszek pojawi się dopiero w 16 tygodniu lub nawet później. Grube kobiety też mogą nie widzieć wzrostu macicy przez długi czas. To, czy żołądek będzie widoczny w 13 tygodniu ciąży, zależy od łożyska. Jeśli znajduje się na tylnej ścianie, wtedy brzuch pojawi się później, a jeśli jest z przodu, to pod koniec pierwszego trymestru będzie wyraźnie widoczny.