Ureplazma - są to bakterie, które zamieszkują błony śluzowe narządów płciowych. Takie mikroorganizmy są warunkowo chorobotwórczymi organizmami, ale mogą również powodować wiele chorób. Takie bakterie przyczyniają się do rozwoju następujących chorób:

  • procesy zapalne w macicy i przydatkach;
  • zapalenie pęcherza;
  • przedwczesne porody lub spontaniczne poronienie.

Dlatego jeśli w czasie ciąży kobieta ma oznaki ureaplasma, to jest pilnie konieczne, aby przeprowadzić odpowiednie leczenie.

Jak leczyć ureaplasma w czasie ciąży?

Wiele kobiet zastanawia się, czy leczyć ureaplasma, jeśli pojawiła się w czasie ciąży? Rzeczywiście, w tym przypadku, przyjmowanie leków jest konieczne, a to jest szkodliwe dla zdrowia dziecka. Ale dla wszystkich lekarzy odpowiedź jest jednoznaczna - trzeba się wyleczyć! Wiadomo, że leczenie ureaplasma odbywa się za pomocą antybiotyków, a u kobiet w ciąży nie jest inaczej. Tak, te leki mogą zaszkodzić płodu, ale ureaplasmosis może wyrządzić znacznie więcej szkód:

  • we wczesnym stadium prowadzi do poronienia lub nieodebranej aborcji;
  • w późniejszych okresach powoduje przedwczesną poród;
  • przyczynia się do rozwoju niewydolności łożyska, co spowalnia rozwój płodu, powoduje niedotlenienie i narusza macicę Ureplasma u kobiet w ciąży przepływ krwi;
  • Wpływa na nosogardziel i na narządy płciowe dziecka podczas porodu, co powoduje, że u dziecka może rozwinąć się ropne i aseptyczne powikłanie (zapalenie błony śluzowej macicy).

Lecz leczenie antybiotykami jest możliwe dopiero po dwudziestym drugim tygodniu. W przypadku ciąży we wcześniejszych okresach lekarze przepisują leczenie specjalnymi czopkami do ureaplasma. Mogą to być świece Hexicon D, Genferon, Wilprafen i kilka innych czopków. ALE WAŻNE jest, aby pamiętać, że samodzielne leczenie w czasie ciąży jest przeciwwskazane i przed zażyciem jakichkolwiek leków należy skonsultować się z lekarzem.