Być może głównym objawem spontanicznego poronienia we wczesnym okresie jest krwawienie z macicy, które czasami może być nieistotne. W większości przypadków zakończenie ciąży zaczyna się od słabych, prawie niedostrzegalnych wydzielin krwi, które z czasem wzrastają.

Jak samodzielnie rozpoznać spontaniczne poronienie we wczesnym okresie?

Jak już wspomniano powyżej, to krwawa wydzielina jest pierwszą oznaką spontanicznej aborcji na małych warunkach. W tym przypadku kolor może być różny, od jaskrawego szkarłatu do brązowego.

Jeśli chodzi o ilość tych danych, może być również inna. Jedyną rzeczą, która we wszystkich przypadkach spontanicznego przydziału poronienia trwa dłużej niż jeden dzień.

W odniesieniu do bólu, jako jednego z objawów spontanicznego poronienia, czasami mogą być nieobecne. W niektórych przypadkach ból może pojawić się, a następnie zniknąć na jakiś czas. Czasami mogą wystąpić skurcze w dolnej części brzucha.

Ogólny stan kobiety z czasem tylko się pogarsza. Czasami może się tak zdarzyć tak dramatycznie, że kobieta nawet nie zauważa obecności żadnego znaki spontaniczne poronienie obserwowane we wczesnej ciąży. O kobiecie dowiaduje się przez obecność tylko kawałków tkanki w wyładowaniu.

W większości przypadków płód umiera na długo zanim zacznie być wydalany przez ciało z jamy macicy. Dlatego często idzie w części. W przypadkach, w których następuje całkowite rozładowanie, wygląda to jak mała, szarawa, zaokrąglona bańka. Dzieje się tak w bardzo krótkich okresach ciąży (1-2 tygodnie).

Jakie rodzaje poronienia zostały przydzielone?

W zależności od tego, jak miała miejsce spontaniczna aborcja, lekarze mają rozróżnienie:

  • niekompletne (nieuniknione) poronienie samoistne - obserwowane, gdy dochodzi do powiększenia światła szyjki macicy i pęknięcia błony płodowej. Jednocześnie towarzyszy mu ból w okolicy lędźwiowej lub podbrzuszu, który nie zatrzymuje się przez długi czas;
  • pełne spontaniczne poronienie obserwuje się, gdy płód lub zarodek całkowicie opuszcza macicę. W takim przypadku ból i krwawienie, które występują, zostają zatrzymane;
  • w przypadku poronienia samoistnego płód umiera, ale nie opuszcza macicy. Ten warunek z reguły znajduje się dopiero przy następnym badaniu kobiety w ciąży i słuchaniu tętno płodu.

Trzeba też powiedzieć o takiej spontanicznej aborcji, jak o anemronii. Przy takim naruszeniu po wystąpieniu zapłodnienia nie dochodzi do powstania zarodka.

Często również popełniane i taka diagnoza zagraża poronieniu. Ten stan charakteryzuje się niewielkim krwawieniem z macicy lub zwiększoną aktywnością mięśni macicy w pierwszych 20 tygodniach ciąży. Rozmiar macicy w tym samym czasie odpowiada okresowi ciąży, a zewnętrzne ziewnięcie jest zamknięte. Ten stan jest uważany za odwracalny, a dzięki pomyślnemu terminowemu leczeniu ciąża może rozwijać się normalnie w przyszłości.

W jaki sposób samoistne poronienie występuje na wczesnym etapie i jak długo trwa?

W większości przypadków samoistna aborcja zaczyna się nagle, w warunkach ogólnego dobrostanu. poronienie we wczesnym terminie Po pierwsze, ciężarna kobieta zaznacza pojawienie się nieznaczących wydzielin, które obserwuje się przez kilka dni z rzędu. Z reguły wskazują one na śmierć zarodka.

Ból pojawia się już wtedy, gdy macica, poprzez ruchy mięśni myometrium, próbuje pozbyć się martwego płodu. W tym czasie kobiety mogą zauważyć pojawienie się w wydzielinach kawałków tkanki płodu, które są widoczne w skrzepy krwi.

Czas trwania poronienia samoistnego może być inny, ale przeciętnie trwa 3-4 dni (od momentu rozpoczęcia wypisu do całkowitego wydalenia płodu z macicy).