świece instrukcje heksykonu do stosowania podczas ciąży W czasie ciąży ciało staje się szczególnie wrażliwe na różne infekcje, które mogą rozwinąć się w żeńskich narządach płciowych. W tym kluczowym okresie konieczne jest staranne dobieranie leków. Warto pamiętać, że wiele skutecznych leków jest przeciwwskazane dla kobiet w ciąży. Czopki dopochwowe Sześciokąty, które często nazywane są świecami, są odpowiednie dla kobiet w ciąży.

Wskazania do stosowania Hexicon

Są to czopki w kolorze białym, czasem o żółtawym zabarwieniu, w których aktywnym składnikiem jest diglukonian chlorheksydyny. Zgodnie z instrukcją użycia w czasie ciąży świece Hexicon można przypisać w takich przypadkach:

  • w leczeniu różnych typów zapalenia jelita grubego;
  • w przeddzień porodu, aby zapobiec powikłaniom o podłożu zapalnym i zaraźliwym;
  • dla leczenie bakteryjnej vaginosis;
  • w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową, na przykład, rzeżączce, chlamydii, opryszczce.

Instrukcje dotyczące leku wskazywały, że grzyby są odporne na jego działanie, ponieważ Hexicon nie może być głównym lekiem leczenie drozda, ale lekarze nadal przepisują te czopki kompleksowi leczniczemu. Lek ma działanie antyseptyczne, pomaga przywrócić mikroflorę, co czyni środowisko nieodpowiednim do rozwoju grzybów i pomaga w pozbyciu się choroby. Optymalne stosowanie czopków z innymi lekami skierowanych bezpośrednio na zwalczanie grzybów.

Jak zastosować Hexicon?

Kobiety, które otrzymały świece Hexicon w czasie ciąży powinny zapoznać się z instrukcją użycia. Zgodnie z jego instrukcjami, konieczne jest stosowanie 1 lub 2 czopków dziennie przez 7-10 dni. W razie potrzeby terapia może zostać przedłużona. Czasami przebieg leczenia trwa do 20 dni.

Możesz także użyć czopka po stosunku bez zabezpieczenia przez maksymalnie 2 godziny. Pomoże to w zapobieganiu infekcjom Przed leczeniem należy zapytać lekarza o cechy aplikacji. Lekarz wyda zalecenia, biorąc pod uwagę specyfikę przyszłego zdrowia matki, w oparciu o konkretną sytuację.

Лекарство иногда вызывает аллергическую реакцию, которая чаще проявляется в виде зуда половых органов, если у девушки появились такие неприятные ощущения, то следует сообщить своему доктору. Przeciwwskazania i skutki uboczne leku Lek czasami powoduje reakcję alergiczną, która często objawia się w postaci swędzenia narządów płciowych, jeśli dziewczyna ma takie nieprzyjemne odczucia, należy poinformować o tym lekarza. Jeśli przyszła matka wie o skłonności do alergii na składniki leku, nie może stosować tego leku.

Z instrukcji firmy Hexicon wynika, że ​​w czasie ciąży lek można stosować w dowolnym momencie. Jest bezpieczny i nie powoduje poważnych skutków ubocznych.