Czy picie kawy podczas ciąży jest niebezpieczne - to kolejne z wielu pytań na temat narodzin zdrowego dziecka. Napój kawowy stał się tak codzienny i znany wielu osobom, że jest spożywany nawet w czasie ciąży. Istnieje wiele "ale", że przyszłe mamusie kawy nawet nie zdają sobie sprawy.

Powód częstego i powszechnego korzystania z kawy - jej funkcja poprawiająca wydajność i nastrój. Wypili filiżankę kawy, a po 20-40 minutach masz podekscytowanie z wysokim ciśnieniem krwi. Prawdopodobnie wielu zdaje sobie sprawę, że głównym niebezpieczeństwem tego napoju smakowego w kofeiny. Substancja ta działa pobudzająco na układ nerwowy. Jest to szczególnie niepożądane dla przyszłych matek. Ale nie puszczajmy wszystkich psów na kawę, ponieważ ani herbata, ani czekolada, cola, kakao i napoje energetyczne nie są tak dobre, jak kofeina.

Jakie jest główne niebezpieczeństwo kawy podczas ciąży?

Jak kawa wpływa na ciążę, lekarze wciąż debatują.

  1. Udowodniono, że kawa przynosi macicy ton, a zatem może sprowokować poronienie we wczesnych stadiach lub przedwczesnych porodów.
  2. Istnieje również możliwość przedwczesnego oderwania łożyska.
  3. Do wszystkich opowieści o horrorze dodajemy wzrost ciśnienia krwi.
  4. Dlaczego kawa podczas ciąży nie może być spowodowana działaniem diuretycznym tego napoju? Ciąży z powodów fizjologicznych, dlatego często przychodzi do toalety. Nie jest konieczne dodawanie pracy nerek, co stanowi znaczne obciążenie. Dodatkowo, picie kawy z mlekiem prowadzi do odwodnienia, w którym nie tylko wypłukuje się wapń, ale także inne pierwiastki śladowe, które są użyteczne w tej pozycji (żelazo, potas, magnez, sód, fosfor). Ponadto, nie tylko wyświetla, ale nie pozwala na prawidłowe wchłanianie tych substancji.
  5. Dla przyszłej matki nie zaleca się picia kawy, ponieważ nadmierna pobudliwość jest szkodliwa dla snu, nastroju, a nawet dla funkcjonowania systemów i narządów wewnętrznych kobiety w ciąży.
  6. Picie kawy wpływa również na funkcje rozrodcze organizmu. Udowodniono, że stosowanie tego napoju w dużych ilościach powoduje trudności w poczęciu. Tak więc więcej niż 3 filiżanki kawy dziennie jest godnym substytutem środków antykoncepcyjnych.
  7. Kolejny nie tak niebezpieczny, ale nadal niepożądany w czasie ciąży, właściwością kawy jest tłumienie apetytu. To odżywcze, jeśli z dodatkiem kremu i cukru, ale nie pożywnego, może doprowadzić do tego, że ciężarna kobieta odmawia przyjęcia "normalnej" diety.
  8. Kawa jest również niebezpieczna, ponieważ przenika przez łożysko do dziecka, powodując u niego krzywdę. Również pod wpływem działania naczyń kawowych są zwężone, co prowadzi do łożyska. Dlatego nie dostarcza się wystarczającej ilości tlenu dziecku i może rozwinąć się niedotlenienie płodu.
  9. Co więcej, mówi się, że spożywanie kawy podczas ciąży, kobieta zwiększa szanse na cukrzycę u nienarodzonego dziecka.

Trudno powiedzieć, co tygodnie i miesiące ciąży nie są szczególnie warte picia kawy. Niektórzy naukowcy ostrzegają, że nie powinniście pić kawy w pierwszym trymestrze, inni - po 20 tygodniach i dłużej. Istnieją badania naukowe dowodzące, że trzeci trymestr jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ to właśnie system nerwowy nienarodzonego dziecka jest bardzo wrażliwy na kofeinę.

Uważa się, że taka szkoda może powodować trzy lub więcej filiżanek kawy, pijanych codziennie. Ale staraj się zachować i nie pić w ogóle.

I jak może to spowodować uszkodzenie kawy rozpuszczalnej?

Kawa rozpuszczalna w czasie ciąży może uszkodzić żołądek. Jego stosowanie w większości powoduje pojawienie się zgagi z powodu substancji, które nie są najlepszym działaniem na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Wydzielanie żołądkowe kwasu solnego zwiększa się 5-krotnie, a wydzielanie gruczołów ślinowych - 2-krotnie. Ale w naturalnej kawie są takie środki drażniące jak kofeina, alkohol-5-hydroksytryptamid i N-metylopirydyna, które w potrójnej kombinacji podczas ciąży mogą być bardzo niebezpieczne.

Jak niebezpieczne jest używanie kawy bezkofeinowej w czasie ciąży?

Wprowadzanie w błąd polega na dodawaniu "postu bez kofeiny", co w rzeczywistości nie jest prawdą. Kofeina zawarta w tym napoju jest zawarta, ale nie w takich ilościach jak w zwykłej kawie. Uważa się, że kawa bezkofeinowa znacznie zwiększa ryzyko miażdżycy. Dlatego nieszkodliwa kawa bezkofeinowa naturalna kawa podczas ciąży w czasie ciąży jest taki sam jak przy użyciu kawy naturalnej lub rozpuszczalnej.

Pić czy nie pić?

Po otrzymaniu informacji każda kobieta ma prawo do wyboru kawy podczas ciąży lub nie. Na początek, jak świetne są twoje przyzwyczajenia kawowe, jak często i jak mocno wolisz go wypić. Wszystko jest dobrze z umiarem, a teraz miara nie jest taka sama jak przed ciążą.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem problemu będzie wymiana kawy, która jest teraz bardzo przydatna i potrzebna, "płyny". Może to być naturalny sok warzywny i owocowy, kompoty, napoje owocowe, woda pitna.