krzywa cukru podczas ciąży Tego rodzaju badania laboratoryjne, takie jak analiza krzywej cukru, są często przeprowadzane w czasie ciąży. Celem tego jest ustalenie reakcji organizmu na obciążenie organizmu dużym stężeniem glukozy u osób z predyspozycją do cukrzycy.

Kiedy zaplanowano ten rodzaj badań?

Ten rodzaj testu laboratoryjnego wymaga przepisania w przypadkach, gdy pozycja moczu wykonanego nie jest normalna dla kobiet w danej sytuacji, a jednocześnie występuje okresowy wzrost ciśnienie krwi.

Ponadto należy przeprowadzić tę analizę i kobiety, u których rozpoznano cukrzycę.

Jak uzyskać test krzywej cukru podczas ciąży?

Za pomocą tego badania lekarze mogą ustalić stan takiego procesu w organizmie, jak metabolizm węglowodanów i określić jego najmniejsze naruszenia.

Aby wskaźniki krzywej cukru podczas ciąży nie uległy zniekształceniu, ostatni posiłek przed podaniem nie może być późniejszy niż 12 godzin.

  1. Najpierw zmierz poziom glukozy we krwi kobiety na czczo. Następnie proponuje się wypić syrop cukrowy, którego przygotowanie obejmuje zwykły cukier w ilości 1,75 g / kg masy ciała, ale nie więcej niż 75 g.
  2. Drugi i trzeci pomiar glukozy na krew przeprowadzany jest odpowiednio po 1 i 2 godzinach.
Jak ocenia się wyniki?

Rozszyfrowanie wyniku testu krzywej cukrowej, przeprowadzonego podczas ciąży, wykonywane jest wyłącznie przez lekarzy.

Obecność naruszeń można powiedzieć z następującymi wynikami:

  • poziom glukozy na czczo jest wyższy niż 5,3 mmol / l;
  • poziom glukozy po godzinie wyższej niż 10 mmol / l;
  • wskaźnik poziomu glukozy wynoszący 2 godziny to ponad 8,6 mmol / l.

W przypadku przekroczenia wyników badania krzywa cukrowa podczas ciąży powyżej, kobiety są przepisywane na ponowny egzamin.

Na wyniki testu może wpływać wiele czynników. Dlatego diagnoza po pierwszym przeprowadzeniu krzywej cukru podczas ciąży, nawet jeśli wyniki nie są w norma nie wkładać. Na przykład, poziom glukozy we krwi może wzrosnąć w tych przypadkach, jeśli kobieta została przypisana do łóżka, lub istnieją choroby przewodu pokarmowego, w którym jest to możliwe, naruszenie procesu wchłaniania.

Dlatego do diagnozy "cukrzycy" podczas ciąży stosuje się test krzywej cukrowej, a jego wyniki porównuje się z wyżej wymienionymi normami.