kobiece mleko Wszyscy wiedzą, że mleko matki jest najlepszym pokarmem dla noworodka. Ale niewiele osób wie o swojej wyjątkowej wartości. Brak informacji może zaniżać wartość. karmienie piersią.

Skład mleka zależy od określonego okresu życia dziecka. Pierwsze mleko - siara nasycony białka, witaminy i sole. Jest to szczególnie ważne dla noworodka - jest to najbardziej wysokokaloryczny.

Na czwartym lub piątym dniu, istnieje mleko przejściowy, który jest więcej tłuszczu. W dniach od 7 do 14 dojrzałego mleka zaczyna produkować kobiece ciało. Ma najwyższą zawartość węglowodanów. Jej skład zmienia się nie tylko w ciągu dnia, ale również w okresie laktacji. Tak więc najbardziej tłuste mleko pojawia się na końcu karmienia.

Mleko z piersi kobiety jest wyjątkowy w swojej treści. Rozważ jego główne składniki.

Skład ludzkiego mleka

  1. Woda Płyn biologicznie czynny stanowi większość mleka. Idealnie zaspokaja potrzeby dziecka w płynie.
  2. Tłuszcz Doskonale wyważone tłuszcze są źródłem zwiększenie energii organizmu. Średnio zawartość tłuszczu w ludzkim mleku wynosi około 4%. Z brakiem tłuszczu zaczyna opóźniać rozwój dziecka.
  3. Wiewiórki. Prezentowany w formie aminokwasów (tauryna, cystyna, metionina), albuminy, globuliny. Substancje te są potężną ochroną przed różnymi infekcjami.
  4. Węglowodany. W pełni zaspokoić potrzeby energetyczne dziecka. Szczególna rola należy do laktozy, która pomaga w prawidłowej absorpcji żelaza i wapnia, właściwej budowie układu nerwowego. mleko z piersi kobiety
  5. Pierwiastki śladowe, witaminy. Wapń, sód, cynk, fosforan to jedna z wielu użytecznych substancji potrzebnych w pierwszym roku życia.
  6. Hormony, substancje biologicznie czynne. Ważne czynniki wzrostu i prawidłowego rozwoju dziecka. Nieobecny nawet w najdoskonalszych formułach dla dzieci.

Mleko matki to idealne połączenie dla dziecka w pierwszym roku życia. Wiele komponentów nie może być zastąpionych sztucznymi środkami. Mleko matki jest doskonale przyswajalny, zapewnia ochronę immunologiczną i tworzy cienką, nierozerwalny związek między matką a dzieckiem.