U wielu kobiet pod koniec ciąży od sutków zaczyna wydzielać się gęsta, lepka ciecz o żółtawym zabarwieniu. Przydziały z piersi przed porodem to nic innego jak siara, którą noworodek będzie karmiony w pierwszych dwóch dniach życia.

Dlaczego siara jest wydzielana przed dostawą?

Przydzielenie siary z piersi przyszłej matki mówi, że jest gotowa spotkać swoje dziecko i dać mu swój pierwszy niezbędny posiłek. Siara jest uwalniana w niewielkich ilościach, ale zawiera dużą ilość białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin, pierwiastków śladowych i immunoglobulin w dawce niezbędnej dla młodego człowieka, który właśnie się pojawił. Rozwój i izolacja siary przed porodem jest wspierany przez zmiany hormonalne w organizmie przyszłej matki: wzrost poziomu oksytocyny i prolaktyny. Wiele kobiet w ciąży zaczyna odczuwać łagodny ból w klatce piersiowej przed porodem. Wynika to z faktu, że prawie wszystkie kobiety w ciąży przed obrzękiem klatki piersiowej, którym mogą towarzyszyć bolesne doznania.

Jak rozwinąć piersi przed porodem?

Pierś przed porodem powinna być przygotowana do karmienia dziecka. Jeśli siarka zaczyna rodzić przed porodem, bardzo ważne jest utrzymywanie piersi w czystości, aby mikroorganizmy prowadzące do zapalenia w przewodach piersi nie dostały się przez małe otwory na smoczku. W tym celu gruczoł sutkowy należy myć mydłem dla dzieci dwa razy dziennie. Masaż piersi przed porodem odbywa się w celu poprawy laktacji w przyszłości, do tego obiema rękami gładząc naprzemiennie prawą i lewą klatkę piersiową w kierunku od góry do dołu. Ponadto, wykonuje się delikatne mielenie sutków, aby były grubsze i mniej wrażliwe, tak że po tym, jak kobieta zaczyna karmić piersią swoje dziecko, sutek nie tworzy pęknięć.

Kolejny problem, w obecności którego trzeba ugotować piersi, jest niewłaściwy piersi przed urodzeniem kształt sutków. Płaskie lub wciągnięte sutki utrudniają karmienie piersią przez niemowlę, więc jeśli kobieta ma takie sutki, przed urodzeniem potrzebuje również masażu piersi. Technika masażu polega na lekkim uciskaniu brodawki dużym palcem wskazującym i ostrożnym wyciągnięciu go i przewinięciu. Możesz zmienić kształt sutków za pomocą specjalnych korektorów, które możesz założyć na miesiąc przed porodem. W dawnych czasach nasze matki od początku ciąży wkładały w stanik twardą, naturalną tkaninę, aby przygotować sutki do przyszłego karmienia.