Ostatnie tygodnie ciąży trwają bardzo długo, każda kobieta, która kiedykolwiek zaszła w ciążę, wie o tym. Ale jeśli kobieta musi rodzić po raz pierwszy, to zawsze jest prześladowana przez uczucie niepokoju z powodu tego, że nie wie, jak nie tęsknić za początkiem porodu. W drugim i kolejnych czasach kobiety nigdy nie będą miały takiego uczucia, ponieważ ona już wie, że nie można przegapić porodu. Ale informacja o tym, co może być zwiastunem porodu, może być interesująca zarówno dla primiparów, jak i dla tych, którzy już urodziły dziecko.

Jak się upewnić na pewno, że narodziny się zaczęły?

Zastanówmy się, jakie są prawdziwe oznaki początku pracy. W rzeczywistości są tylko dwa z nich.

Odprowadzanie wody. Chodzi nam o taki przypadek, kiedy pękła bańka owodniowa i od razu woda wylała się z kobiety. Jak w tym przypadku wiedzieć, że to początek pracy, a nie tylko wyciek wody? Bardzo proste - według liczby tych samych wód. Jeśli pozwolimy im na około 2 łyżki, to nie oznacza to, że jest to znak rozpoczęcia porodu, ale raczej jest sygnałem do natychmiastowego leczenia do lekarza. Ponieważ ten przeciek nie oznacza, że ​​zaraz będziesz rodzić. Narodziny mogą rozpocząć się za kilka dni, lub będą stymulowane, w każdym przypadku lekarz decyduje o dalszym rozwoju wydarzeń. A jeśli czujesz, że woda z ciebie płynie jak kran, wtedy taki przypadek może już być zdefiniowany jako początek porodu. Ponieważ okres bezwodny nie powinien przekraczać 24 godzin, co oznacza, że ​​maksymalnie 24 godziny później będziesz z dzieckiem. Po wypuszczeniu wody należy skontaktować się z lekarzem i kontynuować postępowanie zgodnie z jego instrukcjami.

Początek okresowych ataków. To okresowe ataki są uważane za jeden z pierwszych objawów początku pracy. Po 30 tygodniach ciąży kobieta często czuje tzw. "Fałszywe bójki" (niektórzy nazywają to "treningiem"). Różnią się od teraźniejszości tym, że nie mają okresowości. Na przykład walka - 10 minutowa przerwa - scrum - 30 minutowa przerwa - scrum - 5 minutowa przerwa. A czas trwania samej walki jest zawsze inny. Jeśli nadal nie wiesz, jak zrozumieć początek tych narodzin lub walk treningowych, spróbuj wziąć ciepłą kąpiel. Rozluźni twoje mięśnie i jeśli skurcze są fałszywe, zatrzymają się, a jeśli są prawdziwe, nie będą. To samo dotyczy snu. Dzięki fałszywym walkom możesz zasnąć. Z prawdziwymi możesz też, ale nie na długo, bo przerwy w walkach zostaną skrócone, a same walki staną się dłuższe. Jeśli masz skurcze z częstotliwością 5 minut lub mniej, a sama walka trwa 1 minutę lub dłużej - udaj się do szpitala.

Jakie inne oznaki szybkiego spotkania z dzieckiem?

Nadal istnieją pośrednie objawy początku porodu, to znaczy, jak czuć początek porodu jest nadal niemożliwe, ale znajdując jeden ze znaków można już oczekiwać na samo narodziny z dnia na dzień.

Признаки начинающихся родов
  1. Opuszczony brzuch. Najczęściej pierwsze krople brzucha na 2 tygodnie przed urodzeniem. Ale nierzadko zdarza się, że żołądek schodzi, a poród może rozpocząć się za miesiąc. Lub wręcz przeciwnie, żołądek wydaje się być na miejscu, ale istnieje ogólna aktywność. Dlatego jeśli wcześnie upadniesz - nie panikuj, masz wystarczająco dużo szans na dotrzymanie terminu.
  2. Wyładowanie korka. Z reguły Cork wychodzi na kilka dni przed dostawą i może wyjść na tydzień. Ale w połowie przypadków kobieta pracująca nie widzi tego samego korka, ponieważ u 50% kobiet pasuje do wody.
  3. Innym sposobem, aby dowiedzieć się, że poród rozpoczął (dokładniej, że zacznie się wkrótce) jest zagnieżdżanie. Innymi słowy, instynkty budzą się w kobiecie, a ona pragnie zmyć całe mieszkanie, kupić wiele rzeczy itp.
  4. Utrata masy ciała Ginekolodzy zauważają, że kilka tygodni przed porodem (najczęściej dwie) kobieta przestaje przybierać na wadze. A kilka dni wcześniej mogą nawet stracić kilka kilogramów.