Cesarskie cięcie jest operacją chirurgiczną, po której kobieta czeka na okres rehabilitacji. Podczas operacji lekarz tnie brzuch w warstwach, aby dotrzeć do dziecka, a następnie szwy w odwrotnej kolejności. Logiczne jest, że po pewnym czasie żołądek po cesarskim cięciu spowoduje dyskomfort. Aby poradzić sobie z bolesnymi odczuciami, ważne jest określenie charakteru bólu.

Przyczyny niższego bólu brzucha po cięciu cesarskim

Szwy pooperacyjne

Podczas operacji kobieta jest znieczulona - ogólna lub lokalna. Ale wraz z zakończeniem znieczulenia po cięciu cesarskim, dolna część brzucha w obszarze szwów zaczyna boleć. Aby poradzić sobie z bólem, lekarz zazwyczaj przepisuje środki przeciwbólowe. Takie leki powodują efekt łagodnego zatrucia i pomagają zasnąć. Nie martw się niebezpieczeństwami związanymi z lekiem dla dziecka, ponieważ do rozpoczęcia karmienia piersią ich stężenie we krwi i mleku będzie minimalne.

Powietrze w jamie brzusznej

Jeśli po cięciu cesarskim przez kilka godzin po zabiegu odczuwasz silny ból brzucha po części cesarskiej, przyczyną może być nagromadzenie powietrza w jamie brzusznej. Taki ból, z reguły, jest spowodowany podrażnioną przeponą i może dać ramię. W takim przypadku można również przepisać leki przeciwbólowe.

Gazy i zrosty w ki Shechnik

Po operacji jelita znowu zaczynają działać, dlatego nagromadzenie gazów jest całkiem możliwe. Wzdęcia po cięciu cesarskim są częste. W takim przypadku możesz spróbować krótkiego spaceru, na przykład na oddziale lub w korytarzu szpitala położniczego. Jeśli wstajesz, gdy jest to problematyczne, przeturlaj się na lewą stronę, ugnij kolana i przyłóż poduszkę do żołądka. Przy silnym bólu lekarz może zrobić lewatywę lub świecę. Nie zaleca się stosowania leków, ponieważ środki przeciwbólowe przedłużą ten stan.

Ponadto, w wyniku zabiegu chirurgicznego, zrosty jelitowe pojawiają się po cięciu cesarskim to także powoduje pewien dyskomfort. Jeśli zrosty są niewielkie, wówczas zaleca się procedury fizjologiczne. Ale gdy zrosty rozwijają się z pełną prędkością, konieczna jest interwencja chirurgiczna i bardziej drastyczne środki.

Stymulacja macicy

Po cięciu cesarskim może wystąpić podbrzusze, a nawet drętwienie macicy podczas karmienia piersią. Faktem jest, że rozwój młotka stymuluje aktywność macicy, która zaczyna się kurczyć. Oczywiście taki efekt na wciąż niezbyt mocnym szwie powoduje nieprzyjemne i bolesne odczucia. Z reguły ból ustępuje po kilku tygodniach, a aby przyspieszyć ten proces, zaleca się noszenie po porodzie po opatrunku cesarskim .

Zapalenie macicy

Przyczyną bólu brzucha po cięciu cesarskim jest zapalenie macicy - zapalenie błony śluzowej macicy. Faktem jest, że podczas operacji endometrium (wewnętrzna warstwa macicy) był w stanie niezabezpieczonym, dlatego prawdopodobieństwo zapalenia jest wystarczająco duże.

Funkcje okresu rekonwalescencji

Po cesarskim cięciu należy założyć bandaż poporodowy, który podtrzyma mięśnie macicy i przyczyni się do szybkiego rani żołądek po cięciu cesarskim healing healing. Ponadto, aby mięśnie macicy lepiej się skurczyły i powróciły do ​​tonu, eksperci zalecają kłamanie i spanie na brzuchu po cesarskim cięciu.

Jak bardzo boli cię brzuch po cesarskim cięciu, żaden lekarz na pewno nie odpowie, ponieważ każdy organizm jest indywidualny. Ale jeśli w ciągu roku po cesarskim cięje się ból brzucha, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Czasami takie długie bóle są związane z cechami twojego ciała, a mianowicie z gojeniem się szwu - wtedy dyskomfort pojawia się z reguły podczas wysiłku fizycznego. Ale jeśli ból towarzyszy ci nieustannie - jest to oznaka poważnych komplikacji, które wymagają natychmiastowego leczenia.