Kobiety oczekujące na drugie narodziny czują się pewnie, ponieważ mają doświadczenie. Ale nie zawsze powtarzana dostawa jest kompletną kopią pierwszej. Rozważmy ten proces bardziej szczegółowo, rozmyślmy nad jego kluczowymi różnicami i osobliwościami.

Druga ciąża i poród - cechy

Warto zauważyć, że podczas pierwszej ciąży matka oczekująca płaci więcej czasu na swoje zdrowie i zdrowie, co pozytywnie wpływa na proces ciąży. Kiedy dziecko powtarza się z wielu powodów, matka nie ma wystarczająco dużo czasu ze względu na wychowanie i opiekę nad pierwszym dzieckiem. W rezultacie - zmęczenie, niepokój o zdrowie okruchów, może niekorzystnie wpłynąć na proces ciąży.

Jeśli chodzi o samą dostawę, druga dostawa jest łatwiejsza i szybsza. Sama kobieta, która urodziła drugie dziecko, mówi o tym. Ciąża, drugie porody nie wywołują u matki wrażenia zaskoczenia. Błędy popełniane przy narodzinach pierwszego dziecka (nieprawidłowe próby, oddychanie) są całkowicie wykluczone. Wpływa to pozytywnie na proces dostarczania, zmniejsza możliwe komplikacje.

Drugie narodziny są lżejsze lub cięższe niż pierwsze?

To pytanie często niepokoi kobiety oczekujące pojawienia się drugiego dziecka lub planowania ciąży. Warto zauważyć, że w przypadku braku powikłań łatwiej jest tolerować powtórne dostarczanie. I to ma swoje własne wytłumaczenie. Mówiąc o drugim porodzie, różni się od pierwszego, lekarze nazywają następujące kluczowe punkty:

 1. Ujawnienie szyi pojawia się przy mniejszym bólu. Organizm, który przeszedł ten etap w przeszłości, szybko osiąga stan gotowości. Kanał szyjki macicy często ujawnia się prawie niezauważalnie dla kobiety w ciąży.
 2. Zmniejszenie pierwszego etapu porodu. Najbardziej bolesne i bolesne dla kobiet w ciąży są okresy porodu. Przy pierwszym porodzie trwa 12-18 godzin, z powtarzającym się porodem - 4-8. W rezultacie potrzeba mniej energii, która jest potrzebna na czas wydalenia płodu.
 3. Narodziny dziecka są szybsze. Od momentu przejścia płynu owodniowego do wyglądu niemowlęcia średnio 4-5 godzin (może mniej).

Objawy porodu w drugiej ciąży

вторые роды легче первых

Znaki drugiego porodu, pomagają przyszłej matce w nawigacji, az czasem idą do szpitala położniczego. W tym przypadku nie różnią się one od tych, które są ustalone na najbliższe narodziny pierworodnego. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w tym przypadku proces może przebiegać szybko, czas między pojawieniem się prekursorów jest zmniejszony. Jeśli zostaną one umiejscowione w primiparze na 2-3 tygodnie przed porodem, reprodukcyjne mogą pojawić się w ciągu zaledwie kilku dni.

Zwiastun drugiego urodzenia

Powtarzający się ludzie w większości przypadków wyobrażają sobie, jak rozpoczynają się drugie narodziny - tak samo jak u pierworodnych. Różnica jest tylko w momencie ich pojawienia się. Tak więc rany może nastąpić w ciągu kilku dni lub godzin przed rozpoczęciem procesu. Wyjaśnia to fakt, że po urodzeniu pierworodnego, szyja staje się bardziej giętka, lekko uchylona.

Walki treningowe dla kobiet oczekujących na narodziny drugiego dziecka są ustalane nieco wcześniej. Jeśli porównamy pierwszą ciążę, lekarze mówią o różnicy 14 dni. Fakt ten jest związany ze stanem układu rozrodczego. Ponadto konieczne jest stwierdzenie, że kobiety same mają świadomość, a prawdopodobieństwo pomylenia okresowych skurczy macicy macicy z bólem w dolnej części brzucha jest zminimalizowane.

Jak rozpoznać skurcze przy drugim porodzie?

Ważne jest, aby móc odróżnić walki treningowe od prenatalnego. Najnowsze:

 • wraz z upływem czasu;
 • różnica między nimi jest mniejsza;
 • mieć regularny charakter.

Skurcze podczas drugiego porodu są bardziej ulotne, krótsze. Wynika to z ich większej wydajności - szybsze jest otwieranie karku. Z tego powodu wiele kobiet w czasie porodu nie zauważa, jak mija okres porodu, a płód zostaje wydalony. Pod koniec tego okresu na światłach pojawia się dziecko. Aby zapewnić, że poród nie rozpocznie się w domu, na pierwszych znakach warto udać się do placówki medycznej.

Kiedy iść do szpitala podczas drugiego porodu?

Mówiąc o drugim porodzie, pojawieniu się dziecka na świecie, położne zawsze ostrzegają kobiety w ciąży o szybkiej porodzie. Z tego powodu konieczne jest pełne kontrolowanie procesu pracy, aby wykluczyć poród w drodze do szpitala. Lekarze zalecają odrodzenie nawet po rozpoczęciu porodu, aby udać się do placówki medycznej. Znalezienie kobiety w ciąży pod nadzorem lekarzy wyklucza ryzyko powikłań procesu porodowego. Nie wolno nam zapominać, że okres wygnania może potrwać do 40 minut.

Jak są drugie narodziny?

Poród drugiego dziecka w jego obecnym stanie nie różni się od pierwszego. W procesie tym wyróżniane są te same okresy:

 1. Skurcze (otwarcie szyi). Ten etap charakteryzuje się przygotowaniem kanału rodnego do promowania płodu. Okresowe skurcze macicy macicy prowadzą do zwiększenia światła szyjki macicy. Koniec okresu to pełne ujawnienie - 10-12 cm.
 2. Próby (wydalenie płodu). W tym okresie następuje aktywna promocja dziecka poprzez kanał rodny. Szyja wraz z pochwą stają się jedną całością. Skurcz włókien mięśniowych, wraz z samowolnym naprężeniem porannej kobiety, prowadzi do pojawienia się dziecka w świetle.
 3. Odejście po urodzeniu. Ten proces ma mniejszy ból podczas drugiego porodu. Zajmuje mniej czasu.

Ile trwają drugie narodziny?

вторые роды легче

Położne twierdzą, że powtórna dostawa odbywa się szybciej - drugie porody są łatwiejsze niż pierwsze w tym planie. Jeśli przy pojawieniu się pierworodnego matka jest przygotowana na 11-12 godzin "wyczerpującej pracy", to drugie dziecko pojawia się w zaledwie 7-8 godzin. Liczby te są przybliżone. Z tego powodu, na pytanie, ile drugich narodzin trwa w czasie, lekarze nie mogą dać jednoznacznej odpowiedzi. Warto zauważyć, że fakt ten jest całkowicie zależny od:

 • stan ciąży;
 • jej wiek;
 • liczba poprzednich urodzeń;
 • odstęp czasowy między 2 dostawami.

W przypadku powtarzających się narodzin każdy etap jest zmniejszony. Sheika po pierwszej dostawie jest bardziej elastyczna i bardziej miękka. Z tego powodu ujawnienie następuje wcześniej, wraz ze skróceniem szyjki macicy. Próby są bardziej intensywne, faza wydalania płodu następuje prawie natychmiast po otwarciu. Wielokrotnie prawidłowo i produktywnie tuzhatsya, uważaj na oddychanie , co ułatwia proces, zmniejsza bolesność.

Druga dostawa po cięciu cesarskim

Wiele kobiet jest pewnych tego drugiego poród po cięciu cesarskim są przeprowadzane wyłącznie w sposób operacyjny. Jednak wszystko zależy od tego, co było wskazówką do przeprowadzenia cięcia cesarskiego po raz pierwszy. Najważniejsze z nich to:

 • anatomicznie wąska miednica;
 • przewlekłe choroby matki;
 • krótkowzroczność;
 • prezentacja miednicy;
 • niska lokalizacja łożyska.

W przypadku pierwszego cięcia cesarskiego ze względu na duży płód lub prezentację miednicy, drugie porody są możliwe i naturalne. Warunkiem obowiązkowym jest spójność szwów na macicy. Zakończenie formacji powinno potrwać 1-2 lata. Bezpośrednio w tym celu kobietom nie zaleca się planowania ciąży w tym okresie.